'Tüm polislerimizin günlerini kutluyorum'

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, 'Cefakarca ve fedakarca milletimize hizmet eden Türk Polis Teşkilatı mensuplarının 10 Nisan Polis Günü kutlu ve mutlu olsun. Ayrıca huzurlu ve güvenli bir şehir olan Çerkezköy'ümüzün bu huzur ve güveninin sağlanmasında üstün gayret ve başarı ile görevlerini yerine getiren tüm polislerimizin günlerini kutluyorum" dedi.

'Tüm polislerimizin günlerini kutluyorum'

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, 4-10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 177. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

“POLİSİMİZ, HALKIMIZLA BÜTÜNLEŞEREK MİLLET HİZMETİNDE HER ZAMAN EN ÖNDE OLMUŞTUR”

Kaymakam Duru, mesajında “Türk Polis Teşkilatımız Türk Devlet geleneğinde 177 yıllık bir geçmişi ile çok önemli bir yer işgal etmektedir. Her zaman polis teşkilatımız kendilerine yasalarla verilen görevleri yerine getirirken Cumhuriyetimize ve Demokrasiye yürekten inanmıştır. Teşkilatımızın milli ve ulusal hisleri tarif edilemeyecek kadar güçlü aynı zamanda İslam inanç ve Türk Kültür değerleriyle yoğrulmuş bir anlayışla halkımıza hizmet etmiş ve bundan sonra da inancımız odur ki sonsuza kadar aynı kararlılıkla Müslüman Necip Büyük Türk Milletine hizmet etmeye devam edecektir. Polis Teşkilatımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumadaki üstün başarısının yanında, vatandaşımız lehine Anayasa ve kanun hakimiyetini, devletin otoritesini sağlamak üzere kendisine verilen görevi, her türlü şartta büyük bir özveri ile yerine getirmiştir ve yerine getirmeye devam edecektir. Polisimiz, halkımızla bütünleşerek millet hizmetinde her zaman en önde olmuştur. Bundan dolayı da Türk Milletinin gönlünde taht kurmuştur. Polisimiz halkımızın başta can ve mal güvenliğini, huzurunu ve esenliğini sağlamanın yanında her türlü hizmetine koşmaktadır. Teşkilatımız demokratik, laik, sosyal hukuk devleti kurallarına, insan haklarına saygıyı gözeterek gerektiğinde canını seve seve vermekten çekinmeyerek fedakârca halkına hizmet etmektedir. Cefakarca ve fedakarca milletimize hizmet eden Türk Polis Teşkilatı mensuplarının 10 Nisan Polis Günü kutlu ve mutlu olsun. Ayrıca huzurlu ve güvenli bir şehir olan Çerkezköy’ümüzün bu huzur ve güveninin sağlanmasında üstün gayret ve başarı ile görevlerini yerine getiren tüm polislerimizin günlerini kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ve sevgiyle eğilirken, 10 Nisan Polis Gününün ülkemize ve Müslüman Necip Büyük Türk Milletine esenlikler ve uğurlar getirmesin yüce yaratandan niyaz ediyorum.” ifadelerine yer verdi.