Türkiye birincisi Çerkezköy'den

Çerkezköy Metin Seçkin Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Rümeysa Nur Konuk, savaşlarda ölen çocukları anlatan 'Çocuklar Özgür ve Mutlu Olmalı' isimli resmi 'Yarına Umut Ol Resim Yarışması'nda Türkiye birincisi oldu.

Türkiye birincisi Çerkezköy'den

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy, ülke genelindeki yarışmalarda derece yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı ve Yarına Umut Ol Derneği işbirliği ile geçtiğimiz 30 Eylül’de “Hayaller Alemi” konulu, Türkiye'deki tüm ortaokulları kapsayan resim yarışması düzenledi. Bu yarışmaya Türkiye genelinden binlerce öğrenci başvuru yaparken, Metin Seçkin Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Rümeysa Nur Konuk ise görsel sanatlar öğretmeni Adnan Özcan’ın teşvik ve yüreklendirmesiyle bu yarışmaya savaşlarda ölen çocukları anlatan “Çocuklar Özgür ve Mutlu Olmalı” isimli pastel boya tekniğiyle 35x50 ebatlarda yapılan eseri ile katıldı.
Binlerce eser arasında yapılan jüri değerlendirmesi sonucu Konuk’un bu eseri Türkiye birincisi seçildi. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, aldığı derece ile Çerkezköy’ü gururlandıran Konuk ve okul müdürü Arif Zenginal’ı kabul etti. Gümüş, Konuk’u tebrik etti ve çeşitli hediyeler verdi.