Sofralarda palamudun yerini "istavrit" almaya başladı

Tekirdağ'da av yasağının sona ermesiyle başlayan palamut mevsiminin ardından, balıkçıların ağlarına takılan istavrit tercih ediliyor.

Sofralarda palamudun yerini "istavrit" almaya başladı

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, yaptığı açıklamada, bereketli bir mevsim yaşandığını, palamuttan sonra istavritin de balıkçıların yüzünü güldürdüğünü söyledi. Pehlivanoğlu, vatandaşların palamudun ardından kilogramı 20 liradan satılan istavrite yöneldiğini ifade ederek, "Bu yıl balıkçılar için çok verimli  bir mevsim oluyor. Palamut bereketiyle başlayan mevsim istavrit, çinekop ve uskumru gibi balıklarla devam etti. Vatandaşlar palamuttan sonra artık tezgahlarda yerini almaya başlayan istavriti tercih etmeye başladı." dedi.
Tekirdağ'da balıkçılık yapan Hasan Erol ise palamuttan sonra vatandaşın en çok istavriti tercih ettiğini aktardı. Erol, geçen yıla göre balıkçılar için çok verimli bir yıl olduğunu ifade ederek, "Mevsim başından bu yana palamutta yaşanan bolluk, vatandaşın balık ihtiyacını karşıladı. Palamudun mevsimi artık yavaş yavaş bitmeye başladı. İnsanlarımız palamuda doydu. Vatandaşlar da artık farklı balıklara yönelmeye başladı. Vatandaşların da istavrite talebi güzel." diye konuştu.

banner287
Lüferin de Marmara Denizi'ne girmeye başladığını ifade eden Erol, vatandaşın asıl hamsi mevsimini beklediğini kaydetti.AA

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş..
Vatandaş.. - 11 ay Önce

Bugün pazarda balık çılar rekabet yaptı.. yaşar balıkçı hamsi yi bedava dağıttı.. akşam 19.00 gibi.

Akşam pazarı..
Akşam pazarı.. - 11 ay Önce

Akşam 3 kg hamsi pazarda 10 TL ye düştü..çinekop 20 TL palamut 10 TL

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510