Uğurlu öğrencilerden THK'na ziyaret

Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencileri, Sivil Havacılık Günü dolayısıyla Türk Hava Kurumu (THK) Çerkezköy Şubesini ziyaret etti.

Uğurlu öğrencilerden THK'na ziyaret

Çerkezköy Bakış - Öğretmen ve öğrencilerle gerçekleştirilen bu etkinlikte, THK Şube Başkanı Mustafa Zümbül ve Şube Saymanı Rabia Ersoy kurumun işleyişi ve faaliyetleri hakkında bilgilendirici konuşmalar yaptılar. Zümbül, öğrencilerin etkinlere katılmasını her zaman desteklediğini dile getirdi.

Ersoy ise 2020 Uluslararası Havacılık Federasyonu Dünya Hava Oyunlarına Türkiye’nin ev sahipliği yapabileceğini ve bu doğrultuda çalışmalarını devam ettirdiklerini dile getirdi. Ersoy burada öğrencilere, yamaç paraşütü, model uçak, planör eğitimleri hakkında bilgi verdi. Ersoy, “Ücretsiz olan planör ve yamaç paraşütü kursuna 16 yaşından gün almış öğrenciler katılabilir. Temel amacımız ülkemiz gençlerine Sivil Havacılığı tanıtmak ve sevdirmek.”dedi.
Öğretmenler Yağmur Büyükkeskin ve Can Köknar, Zümbül ve Ersoy’a teşekkür etti. Ziyaretin sonunda ise  Zümbül öğrenci ve öğretmenlere THK rozeti takdim etti.