'UMUDUNUZU KESİNLİKLE KAYBETMEYİN'

Çerkezköy'de yaşayan ve ayaklarındaki denge sorunu nedeniyle tekerlekli sandalyeyle hayat mücadelesini sürdüren Mert Vural, sattığı el emeği göz nuru ürünlerle kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor. Vural, 'Her bir vatandaş engelli adayı. Ben engelli vatandaşlarımıza bir öneri de bulunmak istiyorum, umutlarını kesinlikle kaybetmesinler' dedi.

'UMUDUNUZU KESİNLİKLE KAYBETMEYİN'

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de ikamet eden 21 yaşındaki Mert Vural, ayaklarındaki denge sorunu nedeniyle tekerlekli sandalyeyle hayat mücadelesini sürdürüyor.
2 kız kardeşi olan Mert Vural, ilkokulu ve ortaokulu örgün öğretim olarak liseyi ise dışarıdan bitirdi.  Üniversite sınavına giren ancak kazanamayan Vural, EKPSS sınavına girerek şansını memurluktan yana denemek istiyor. Hayat mücadelesini hiçbir zaman kaybetmeyen ve güler yüzlülüğü ile insanlara yaşama sevinci veren Vural, sattığı el emeği göz nuru ürünlerle kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor. 
Tek amacının kendi ayakları üzerinde durmak olduğunu ifade eden Mert Vural, “Hayat mücadelemi her zaman sürdüreceğim. Yaşama sevincimi hiç kaybetmedim. Her bir vatandaş engelli adayı. Ben engelli vatandaşlarımıza bir öneri de bulunmak istiyorum, umutlarını kesinlikle kaybetmesinler” dedi.