Uysalcan istifasını açıkladı

Uysal Otomotiv Yönetim Kurlu Başkanı, CHP Çorlu İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi iş insanı Müjdat Uysalcan, 2. Ligde mücadele eden Ergene Velimeşespor'un Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Uysalcan istifasını açıkladı

Çerkezköy Bakış - Müjdat Uysalcan, yaptığı yazılı açıklama ile Ergene Velimeşe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğini kamuoyuna açıkladı.
Uysalcan yaptığı açıklamada, “03.01.2022 tarihinde basın yayın organlarına yansıyan Ergene Velimeşe Spor Kulübü Başkanı Sayın Serkan Bezgin’in yazılı basın açıklamasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’ı hedef alan siyasi içerikli talihsiz açıklamayı kabul etmiyorum. Spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşları siyasetin üzerinde olan kurumlardır ve etik değerleri bulunur, spor kulüplerinde siyasetin olmaması gerektiğine inanıyorum, bu nedenle Tekirdağ’ımızın tek profesyonel futbol kulübü olan ve görev aldığım Ergene Velimeşe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ediyorum. Destekçisi ve taraftarı olarak Ergene Velimeşe Spor Kulübü’ne canı gönülden başarılar diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar 1
Çiftçi 05 Ocak 2022 18:37

Uysalcan beyin acaba yönetime girme önceliği spor mu siyaset mi