Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Trabzon Valisi olan Vali Aziz Yıldırım onuruna TBMM 29. Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop tarafından Süleymanpaşa’da bir restoranda veda yemeği düzenlendi.

“TEKİRDAĞ’DA EN UZUN SÜRE KALAN VALİ KENDİSİ”

Şentop, “Yaklaşık 101 yıl içerisinde 49. Valimiz Aziz bey. Bu süre içerisinde Tekirdağ’da en uzun süre kalan Vali kendisi. Artık buradan ayrılma vakti geldi. Bu süreç çok hızlı işliyor. Yeni kararname ile atanan bir çok Valilerimiz Cuma günü görev yerlerinde başlamış olacaklar. Tekirdağ, Türkiye’nin en güzel yerlerinden en başta sayılacak illerinden birisi. Bunu nereden anlıyoruz Tekirdağ’da görev yapan göreve gelen kamu görevlisi arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu memleketlerine dönmezler. Tekirdağ’da görev yapmanın bir takım imtiyazlı tarafları da vardır. Sayın Valimiz daha öncesinde önemli görevler yapmış ve buraya gelmiş, Tekirdağ’da da en uzun süre Tekirdağ Valiliği yapmış. Hem birlikte çalışmış olduğum için hem de Tekirdağlı olarak bir vefa borcu şeklinde böyle bir organizasyon yaptık. Tekirdağ Vefalı bir şehir, kendisine hizmet eden herkesi hayırlı bir şekilde yad eder. Sayın Valimiz de uzun süre Tekirdağ’a hizmet ettiği için, güzel hizmetler yaptığı için kendisini Tekirdağ olarak hayırla yad edeceğiz. Sayın Valimiz ile dostluğumuz bundan sonra da devam edecek. Yeni görevinde başarılar diliyoruz. Trabzon’da Tekirdağ’da olduğu gibi inşallah hayırlı hizmetler edecek ve nihayetinde de hayırlı yad edilecektir. Bundan sonraki hayatında ve görevlerinde kendisine başarılar diliyoruz. Bir çok özelliği olarak da en uzun süre kalan Vali olarak da Tekirdağ kendisini unutmayacaktır. Allah hayırlı etsin.” dedi.

vali2-1

“TEKİRDAĞ BENİM ÇALIŞTIĞIM İLK BÜYÜKŞEHİR”

Ardından konuşan Vali Yıldırım; “Sayın Başkanım Allah razı olsun. Veda konuşmaları bizim hep yaptığımız konuşmalar, veda anları hep gördüğümüz anlar fakat bunun alışması olmuyor her defasında aynı zorluğu yaşıyoruz. Ama bu da bir mukadderat. Kalbimizin, gönlümüzün bir kısmı burada kalarak gidiyoruz. Bunda da tabi ki siz değerli dostlarımızın bize göstermiş oldukları teveccüh ve yakınlık başrol oynuyor. Ama burada ben şanslıydım. Sayın Meclis Başkanımız, Sayın Vekillerimiz o kadar güzel bir şekilde birlikte çalıştık ki, bu çalışma hem bizi rahatlattı, hem daha güzel bir sinerji oluşmasını sağladı. Bu güzellikler içerisinde de daire müdürlerimiz ile kaymakamlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımız ile esnaf arkadaşlarımız ile OSBlerimiz ile, belediyelerimiz ile birlikte çalışmak bizim için bir haz oldu, büyük bir eser ortaya çıkarılmasına da vesile oldu. Tekirdağ benim çalıştığım ilk büyükşehir. Tabi ki büyükşehirlerin, büyükşehir olmayan illere göre bazı farklılıkları var. Bu farklıların içerisinde hizmet üretme gayreti içerisinde olduk. Trakya’nın mavi gözlü şehri Tekirdağ’da 5 yıla yakın görev yapmış olmanın gururunu sizler sayesinde yaşıyorum ve bu gurur benimle devam edip gidecek. Buradaki dostluklarımız, arkadaşlıklarımız, buradaki yaşanmış güzellikler inşallah bir ömür boyu bizimle birlikte kalacak. Hakikaten buradan ayrılmaktan çok ciddi bir üzüntü duyuyorum ama bizler memuruz. Yüce Devletimiz, bizleri nerede görevlendirirse, ne kadar süre ile görevlendirirse o kadar süre kalır ve yeni görevlendirdiği yerlere gideriz. Bu bir nöbet değişimidir. Bizden sonra gelecek olan kardeşimiz Recep bey, Allah nasip ederse Cuma günü burada göreve başlayacak. Ben inanıyorum ki çok güzel işlere imza atacaktır. Kendisini şimdiden kutluyorum böyle bir güzel bir ile geliyor olmasından dolayı. Bize düşen şunları söylemek, gider olduk bu ellerden kalanlara selam olsun.” dedi.

yemek1

Günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından veda yemeği sona erdi.

Muhabir: Tuba TURHAN