Veliköy Mahallesi'nde asfaltlama çalışmaları başladı

Çerkezköy'ün Veliköy Mahallesinde sıcak asfalt çalışması başladı. 2021 yılı içinde ilçe genelinde yaklaşık 17 milyon TL'lik sıcak asfalt yatırımının gerçekleştirileceğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, Veliköy Mahallesi'nde de sıcak asfalt kaplama çalışmalarına başlanıldığını belirtti.

Veliköy Mahallesi'nde asfaltlama çalışmaları başladı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal, Bakım ve Onarım Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde başlatılan sıcak asfalt serimi çalışmaları devam ediyor.
Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl içerisinde yaklaşık 204 bin metrekarelik bir yol ağımızı sıcak asfalt ile kaplayacağız. Kızılpınar’da startını verdiğimiz sıcak asfalt çalışmalarımıza, Gazi Osman Paşa Mahallesi ve Fatih Mahallesi’nin ardından Veliköy Mahallemizde devam ediyoruz” dedi.

6 BİN 600 METREKARELİK YOL ASFALTLANIYOR

Ekiplerin Veliköy Mahallesi Kurtuluş Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmalarına başladığını ifade eden Başkan Akay, burada 6 bin 600 metrekarelik yol ağının sıcak asfalt ile kaplanacağını kaydetti. Başkan Akay,  “2021 yılı içerisinde Çerkezköy genelinde tespit ettiğimiz yaklaşık 90 cadde ve sokakta yaklaşık 17 milyon TL’lik bir asfalt yatırımı yaparak, toplamda 204 bin 691 metrekarelik yol ağımızı sıcak asfalt ile kaplamış olacağız” açıklamasını yaptı.