Viyadükteki büyük tehlike

Çerkezköy'de vatandaşların 'kambur köprü' olarak da adlandırdığı Atatürk Viyadüğündeki birleşme noktasında zaman zaman yaşanan asfalt yarığı sürücülerin tepkisine yol açıyor. Sürücüler, birçok aracın lastiğinin patlamasına yol açan bu köprüyle ilgili yetkililerden kalıcı bir çözüm bekliyor.

Viyadükteki büyük tehlike

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy ilçe merkezi ile İstasyon Mahallesinin bir bölümü ve Cumhuriyet Mahallesini birbirine bağlayan, görüntüsü itibariyle de kamuoyunda “kambur köprü” olarak da adlandırılan Atatürk Viyadüğü bu günlerde sürücüleri sıkıntıya sokuyor.

SALLANIYOR

Köprünün birleşme noktası olduğu belirtilen yerde asfaltın büyük bir bölümü kalktı. Çukur gibi görünen bu birleşme noktasını geçen bazı araçların jant kapakları düşüyor, ya da lastikleri patlıyor. Kimi sürücü de son anda bu yarığı fark etmesi nedeniyle ani fren yapınca kaza tehlikesi yaşanıyor. Viyadüğün üzerinden yürüyerek geçenler ise köprünün sallandığını hissediyor. Sürücüler, daha önce de bu alanda aynı sorunun yaşandığını ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt çalışması yaptığını belirterek, “Bu asfalt kalıcı bir çözüm olmuyor. Burasının birleşme noktası olduğu belirtiliyor. Köprü çökecek diye de çok korkuyoruz. Sürekli buradaki asfalt kalkıyor. Araçlarımız oluşan tümseğe girdiği için zarar görüyor.  Büyükşehir Belediyesi’nden kalıcı çözüm bekliyoruz.” dediler.