Yakışmadı başkan..!

4 Şubat gününden beri Çerkezköy’ü etkisi altına alan kötü kokunun kaynağı şükürler olsun ki bulundu…

Kaynağın bulunuş şekline gelecek olursak, 5 Şubat günü bir sohbet esnasında arkadaşım, akşam saatlerinde Güneşler Petrol civarından geçtiklerini ve üzerinde Türk Bayrağı bulunan bir tankerin kanalizasyona bir şeyler boşalttığını gördüklerini, ardından etrafı bir kokunun sardığını ve orayı hemen terk ettiklerinden bahsetti.

Vatandaşlık görevi kabul ettiğim bu bilgiyi ihbar kabul edip, yetkili mercilere ulaştırmam gerekiyordu… Önce Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı, ardından Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Komiser Mehmet Demir’i aradım ve kendilerini bilgilendirdim. Aradan 5 dakika kadar bir süre geçtikten sonra Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan beni arayarak, Komiser Mehmet Demir’in kendisini bilgilendirdiğini ve olayın nasıl gerçekleştirdiğini kendisine anlatmamı istedi. Ben de kendisine olayı anlattım.

Bunun üzerine kokunun kaynağı araştırmalarının büyük bir çoğunluğu bu noktaya yoğunlaştı.

Bu süre zarfında Çerkezköy Belediyesi Ekipleri, TESKİ Ekipleri, Büyükşehir Belediyesi Ekipleri, Namık Kemal Üniversitesi yetkilileri, Çevre İl Müdürlüğü Ekipleri kokunun kaynağını ve ne olduğunu bulabilmek için var güçleriyle çalıştılar… TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi Ekipleri Kanallara tazyikli su basarak kokunun şiddetine azaltabilmek ve tıkanıklıkları açmak için tüm imkanlarını seferber ettiler.

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar ve teknik takipler sonucu Kimyasal Atıkları kanalizasyona döken tanker görüntülerine ulaşıldı.

Bunun üzerine, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı telefonla arayarak, “geçmiş olsun” sonunda kaynak bulundu, kurtulduk diyerek, kendisinden bir açıklama yapmasını istedim. Başkan Akay, belediyede olmadığını söyleyince, yarın ziyaretinize gelirim, görüşürüz diyerek telefonu kapattık.

Buraya kadar her şey normal…

Gelelim bundan sonrasına...!

Kimyasal Atık Tankerlerinin görüntülerinin bulunduğu gün akşam saatlerinde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın, sosyal medya hesabından kanalizasyona kimyasal atık döken tankerlerin fotoğraflarının da ekinde bulunduğu açıklamasının bir bölümünde “Olaydan 11 gün sonra kamera kayıtlarından olayın ortaya çıkması sevindirici olduğu kadar DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR” cümlelerini görünce gerçekten çok üzüldüm.

Sakın sehven atlamışız, yazmamışız demeyesiniz..!
“DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR” kelimesinde bir İMA var..!

Neden üzüldüm?
- 11 gün boyunca çevredeki tüm kamera kayıtlarını alıp inceleyen polislere haksızlık yaptığını düşündüğüm için,
- Emniyet güçlerinin bilerek veya kasıtlı olarak 11 gün bu görüntülere ulaşmadığını-ihmalkar davrandığını ima ettiğinizi düşündüğüm için…

Şimdi soruyorum sayın başkan…
- "DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR" kelimesiyle neyi ima ettiniz?
- Siz hiç bir saat boyunca güvenlik kamerası kaydı izlediniz mi?
- Yaptığınız açıklama, kıt sayıda personel ile, 11 gün boyunca yüzlerce kamera kaydı izleyen polislere haksızlık değil mi?
- Kokuya neden olan Kimyasal Atıkları dökenler tespit edildi. Koku gitti mi?
- Şu üç günlük dünyada, acaba ne uğruna 11 gün boyunca kamera kaydı izleyen ve olayı aydınlatan polisleri, tek kalemde harcadınız?

Yaptığınız açıklamanın son bölümünde “Olayın başından itibaren hassasiyet gösteren başta Çerkezköy Kaymakamımıza, Teski, Çevre İl Müdürlüğü, Namık Kemal Üniversitesi yetkililerine, olayı sürekli takip eden basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” demişsiniz ya…

Elinizde, hiçbir belge ve fotoğraf yokken, o paylaşımınıza eklediğiniz fotoğrafları temin ettiğiniz ve günlerce kamera kaydı izlediğine şahit olduğum güvenlik güçlerine teşekkür etmek çok mu zor geldi?

Nerede Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan?
Nerede Çerkezköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sertan Topkaya?
Nerede Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Komiser Mehmet Demir?
Nerede o isimlerini tek tek sayamadığım kamera kayıtları izleyen polislerimiz?
Hadi isimleri geçelim, “Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Personeline” diyemez miydiniz?

Olayı çözenlere teşekkür yok, teşekkürü geçtim bir de İMA var!

Yakışmadı başkan..!

Bu koku hepimizi ilgilendiriyordu… Çevre esnaflarından temin ettiğimiz güvenlik kamerası kayıtlarını saatlerce biz izledik, acaba bir ipucu bulabilir miyiz? Diye… “Benim işim değil ki..! anlayışında bulunmayarak, vatandaşlık görevi kabul ettik.

O pis kokuyu teneffüs eden bizlerdik çünkü…

Din, dil, ırk, görev, makam, siyaset düşünmeden yaptık bunları…

Ama siz, olayı aydınlatan kahramanlara bir teşekkürü çok gördünüz…

Güvenlik kuvvetleri hepimizin… Bugün de lazım, yarın da lazım olacak…

Yiğidi öldür, hakkını yeme..!

Yakışmadı başkan..!

Yakışmadı..!
YORUM EKLE
YORUMLAR
ümit koc
ümit koc - 2 yıl Önce

polisin valinin yalakalığını yapma. ihbar var, dökülen yer belli. o noktayı gören kameraları izleyip sorumluların bulunması kaç saatlik iş?

Aykut akar
Aykut akar - 2 yıl Önce

Olaya birde şu açıdan bakın en son vahap başkan ne demişti sonuçlar cuma günü belli olacak ona göre araştırmalar devam edecek dendi ama ne zaman ulusal tv kanalları geldi sihirli değnek değmiş gibi görüntülere ve firmaya ulaşıldı burda başkanı zor duruma düşürmek için yapılmış gibi durmuyor mu sizce

Ramiz Dayı
Ramiz Dayı - 2 yıl Önce

Bunlar emeğin ne demek olduğunu ne bilir,bu ülkede nezaman birşey yaptılarda emek sarfettiler.
İşleri güçleri Mensubu olduğu parti gibi sadece emek vereni karalamak,emek verene hizmet edene oturdukları yerde çamur atmak.
Büyük emekler verilerek yapılan hizmetleri hem istemezük diyerek çamur atıp karalayan ama herkestende çok kullanan zihniyetten başka birşey beklenemez Akif bey..

...
... @Ramiz Dayı - 2 yıl Önce

10 senelik eski belediye bundan güzel tarif edilemezdi. tebrikler.

Mağdur Veliler
Mağdur Veliler - 2 yıl Önce

Sayın M.Akif Aldoğan bey yazınızda ki çelişkiyi bir türlü anlayamadım
Hem 5 Şubat gecesi emniyet müdürüne olayla ilgili bilgi verdiğinizi bunun üzerine de ilçe emniyetin sorumluları bulduğunu söylüyorsunuz hem de emniyet personelinin 11 gün boyunca bir sürü kamera kayıdı izlediğini bu olayın sorumluları 11 gün önce mi tespit edildi yoksa 11 gün sonra mı
Madem siz olayın nerde ne zaman olduğunu biliyordunuz bir mağdur veli olarak size soruyorum niye bu olay Emniyet tarafından 11 gün önce tespit edilemedi veya tespit edildi ise de açığa çıkmadı
Benim çocuğum 11 gündür okula gidemiyor bunun sorumlusu Başkan mı şimdi
Suçluları açığa çıkarmak emniyetin işi değil mi?
Halbuki güneşler petrolün 4 Şubat akşam saatlerin de ki kayıtları incelenip sorumlular tespit edilebilir bu kişilerin ifadesi alınarak bu beter kokunun temizlenme imkanı var mı diye öğrenilebilinirdi TESKİ de bu kadar suyu kanalizasyona boşuna basmaz dı çünkü bu lanet şey suyla çıkmıyor muş

hande
hande - 2 yıl Önce

peki bu yazı karalama siyasi bir yazı değilmidir amaç yeterince belli...

mert kay
mert kay - 2 yıl Önce

Hiç olmadı hiç umarım bu yazıyı okur ve hatasını telafi eder

Millet
Millet - 2 yıl Önce

Bunlar şimdiye kadar hangi hizmeti takdir etmişler ki! Beceriksizlikleri paçalarından akıyor..Polisin emeğine kurban olsunlar..Bu zihniyet üretmeyen, üretene, emek verene hasım bir zihniyet.. Ama ben başkan gibi davranmayayım! Polis teşkilatımızı ve diğer bütün emek sahiplerini kutluyorum..

Taner Agan
Taner Agan - 2 yıl Önce

siyaseti karistirmadan dürüstçe eğitim ne zaman baslayacak onu aciklayin o koku gitmeden saglikli egitim olmaz


banner265

banner479

banner306

banner510