Yangın, itfaiyenin ve çalışanların yoğun çabasıyla söndürüldü

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Pehlivanoğlu Kağıt Fabrikasının bahçesinde yanan yüzlerce top kağıt balya, itfaiye ve fabrika çalışanlarının yoğun çabasıyla gece saatlerinde söndürüldü. Soğutma çalışmaları ise sabaha kadar sürdü.

Yangın, itfaiyenin ve çalışanların yoğun çabasıyla söndürüldü

Yangın, pazar günü akşam saat 18.00 sıralarında ÇOSB’de faaliyet gösteren Pehlivanoğlu Kağıt Fabrikasında meydana geldi. Fabrikanın bahçesindeki kağıt balyalardan dumanların yükseldiğini gören çalışanlar durumu hemen itfaiyeye bildirdi. Yangın ise kısa sürede büyüdü.

İTFAİYE VE FABRİKA ÇALIŞANLARI YOĞUN ÇABA GÖSTERDİ

Alevler, bahçedeki tüm kağıt balyaları sararken, itfaiye ekipleri su ile, fabrika çalışanları ise kağıt balyaları birbirinden ayırmak için iş makineleri ile müdahale etti. Yangına müdahalede itfaiye ekipleri, fabrika yönetimi ve çalışanları olağanüstü seferberlik ilan etti. itfaiye ekipleri hortumlarla, çalışanlar da iş makineleri ile balyaları birbirinden ayırarak yangını söndürmek için çabaladı. Alevler, gece yarısı söndürülürken, soğutma çalışmaları ise sabaha kadar sürdü.

Bugün sabah ise fabrika çalışanları, iş makineleri ile kağıt balyalar ayrıştırıldı. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor. Polisin de yangınla ilgili başlattığı tahkikat devam ediyor. 

Çerkezköy Bakış Gazetesi