Yarlıgan'dan Gaziler Günü mesajı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, 'Türk tarihine altın sayfalar yazdıran kahraman gazilerimiz ve şehitlerimizdir. Kahraman gazilerimiz, Gaziler Haftası nedeniyle 19 Eylül Gaziler Günümüz kutlu olsun.' dedi.

Yarlıgan'dan Gaziler Günü mesajı

Çerkezköy Bakış- 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan bir mesaj yayımladı.
Yarlıgan, “19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi bundan 100 yıl önce mareşallik rütbesi ve gazilik unvanını tevcih etmiştir. Kahraman gazilerimiz, sizler şehitlerimiz ile birlikte cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Sizler devletin, milletin, bayrağın ve bağımsızlığın nedenli paha biçilmez değerler olduğunu ve bu değerler uğrunda neleri göze alabileceğinizi gösterdiniz. Sizin bu kutsal vatana olan aşkınız, kahramanlığınız ve cesaretiniz. Türk tarihine altın sayfalar yazdıran kahraman gazilerimiz ve şehitlerimizdir. Kahraman gazilerimiz, Gaziler Haftası nedeniyle 19 Eylül Gaziler Günümüz kutlu olsun.” Dedi.