Yaz Okulları bugün açılıyor

Kapaklı Belediyesi tarafından çocukların yaz tatili süresince öğrenmeye devam etmelerini sağlamak amacı ile düzenlenen yaz okulları bugün açılıyor.

Yaz Okulları bugün açılıyor

Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediyesi tarafından çocukların yaz tatili süresince öğrenmeye devam etmelerini sağlamak, bedensel, kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, başka alanlarda bilgi ve beceri kazanarak keyifli bir yaz geçirmelerine olanak tanımak amacı ile düzenlenen yaz okulları bugün açılıyor. Yaz okullarında yüzme, voleybol, basketbol, masa tenisi ve folklor branşlarında eğitimler verilecek.

5 KATEGORİDE DÜZENLENECEK

Açılacak olan Yüzme (9-13 yaş ) , Voleybol (9-15 yaş) , Basketbol ( 9-15 yaş) , Masa tenisi ve folklor kurslarına kayıtlar sona ererken,  yaz okulunun 11 Temmuz Pazartesi günü başlayacağı belirtildi. Yaz okulları ile ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Sağlıklı nesillerin yetişmesi bizlerin görevidir. Bu etkinlikler sosyal sorumluluktur. Sosyal alanda birçok hizmet sunarak çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir şekilde yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

“GELENEKSEL HALE GETİRDİK”

Kapaklı Belediyesi olarak yaz spor okulunu artık geleneksel hale getirdiklerini belirten Mandalı, bu tip faaliyetlerin artarak devam edeceğini kaydetti. Çocukların spora eğilimli olması ve daha dinç yaşaması için sporun son derece önemli olduğunu düşünerek yaz okullarını açtıklarını belirten Mandalı “Bu etkinliklerin hepsi sosyal sorumluluk projesidir. Kapaklı Belediyesi olarak sosyal alanda birçok hizmet sunarak çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir şekilde yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Bu yüzden yaz spor okulları geleneksel hale getirerek bu tip faaliyetlerin çocukların zihinsel ve fiziksel gelişime katkı sağlaması için devam edeceğiz” diye konuştu.