Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından iki dönem halinde gerçekleşen Yaz Spor Okulu kapanışı nedeni ile 29 Ekim Spor Kompleksi’nde öğrencilerle bir araya gelen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Toplam 20 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulumuzda bu yıl öğrencilerimize Futbol, Kız Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Badminton, Kort Tenis, Okçuluk, Halk Dansları, Kung Fu, Güreş, İşaret Dili, Judo, Karate, Satranç, Muay Thai, Atletizm, Bale, Temel Hareket Eğitimi ile Özel Çocuklar İçin Fiziksel Eğitim ve Spor branşlarında kurslar verildi. 2 dönem halinde düzenlenen kurslarımıza 3 bin 200 civarında öğrenci katılarak eğitim aldı” belirtti.

‘‘HEM TATİLLERİNİ KEYİFLİ GEÇİRDİLER HEM DE YETENEKLERİNİ GELİŞTİRDİLER’’

Yaz Spor Okulları kurslarını alanında uzman eğitmenler tarafından verildiğini belirten Belediye Başkanı Akay, “İlk dönemi 10 Temmuz Pazartesi günü başlayan ve 28 Temmuz Cuma günü sona eren kurslarımızın ikinci dönemi ise 31 Temmuz günü başladı ve bugün sona erdi. Yaz Spor Okulumuza bu yıl 3 bin 200’den fazla öğrencimiz katılarak yaz tatillerini Yaz Spor Okullarımızda değerlendirdiler. Hem tatillerini güzel keyifli bir şekilde geçirdiler, hem de yeteneklerini geliştirdiler” dedi.

‘'ÇOCUKLARINI KURSLARIMIZA GÖNDEREN TÜM VELİLERİMİZE DE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM’’

Çerkezköy Belediyesi 9. Yaz Spor Okulu’nda Halk Dansları, İşaret Dili ve Bale kurslarının Belediye Hizmet Binasında  bulunan Çok Amaçlı Salon’da verildiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Satranç kursumuz Atatürk Kültür Merkezi’nde, Kort Tenis kursumuz Tepe Piknik Alanı’nda, diğer bütün kurslarımız ise 29 Ekim Spor Kompleksi’nde verildi. Bu vesile ile bir kez daha 9. Yaz Spor Okulumuza katılan öğrencilerimize ve eğitimlerini üstlenen eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere güvenerek çocuklarını Yaz Spor Okulu kurslarımıza gönderen tüm velilerimize de şükranlarımı sunuyorum” diye belirtti. Yaz Spor Okullarının kapanışı nedeni ile 29 Ekim Spor Kompleksi’nde düzenlenen kapanış töreninde Bale ve Halk Dansları kurslarına katılım sağlayan kursiyerler sahnede gösterim yaptı.

Muhabir: Tuba SÜVEREKLİ 

GFSG

FJFJ