Yeni meydan için çalışmalar başladı

Çerkezköy'de, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin 'Meydan Altı Otopark' projesinden vazgeçmesinin ardından Cumhuriyet Meydanının üstünü yenileme çalışmaları başladı. Çalışmaların kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Yeni meydan için çalışmalar başladı

Çerkezköy Bakış-Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi tarafından başlanan Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması Projesi çalışmaları kapsamında “Meydan Altı Otopark” yapılması için geçtiğimiz 1 Ekim tarihinde Cumhuriyet Meydanının çevresi demir bariyerlerle kaplandı.

Fore kazık çalışması yapılırken, yüklenici firma, döviz kurundaki artış nedeniyle maliyet fiyatları arttığı gerekçesiyle çalışmalar dururdu.


EN KISA SÜREDE TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR


Geçen süre içinde vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi “Meydan Altı Otopark” projesini iptal etti. Çalışmaların meydan üstü projesiyle devam etmesi kararlaştırıldı. Dün itibariyle yeni meydanın ortaya çıkması için çalışmaların akın startı verildi.


Tekirdağ Büyükşehir ve Çerkezköy Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla ekipler, meydanda çalışmalarını sürdürüyor. Kısa süre içinde peyzaj da dahil olmak üzere çalışmaların tamamlanması hedefleniyor.


Öte yandan, Atatürk ve Öztark Caddesindeki çalışmalarda devam ediyor. İki caddedeki Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması Projesi çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Yorumlar 8
Çerkezköy sevdalısı 04 Haziran 2022 22:49

Çerkezköy'ün altından girdiler üstünden çıktılar. Herkes hakettiği gibi yönetilir asfalt atıyorsun logar kapakları 10 santim yukarda,aşırı eğimli yola bisiklet parkuru yapıyorsun,geniş olan yolu daraltıyorsun vizyona bak...

Ağası 04 Haziran 2022 17:13

Ulan görende sanki yenı meydan yapıyor belediye zannedersin olanı rezil ettiği yetmiyormuş gibi şimdi toparlayamıyor Chdp li belediye

Metin 04 Haziran 2022 15:23

Neden olmasin alcaklarini aldilar heykelin altinda bi zamet yapsinlar

04 Haziran 2022 14:56

En kısa süre!!??? Neye göre.?? 2024 den önce bitsin köpek gibi havlamazsam chp gibi olayım.

Çerkezköylü 04 Haziran 2022 12:34

Yapamayacağınız işi neden başladınız. Her yeri altüst ettiniz

Emre 04 Haziran 2022 11:09

Bi caddeyi yapamadılar

murat 04 Haziran 2022 08:51

bari bi taraf bitiremediniz elinize yuzuneze bulasti oztragi niye yiktiniz ataturk caddesini bitirmeden degil aracla bebek arabasiyla bisikletle gidecek yol yok agzim yoruluyor sizi anmaktan

Fatih karoğlan 02 Haziran 2022 21:43

Haram zıkkım olsun aldıkları vergiler boş işlerde miletin parasını israf ediyorlar insallah vahapın son baskanlıgı olur