'Yeşilay Liseler Arası Münazara Turnuvası' düzenlenecek

Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde 'Yeşilay Liseler Arası Münazara Turnuvası' düzenlenecek. Sınırlı sayıda kontenjanı olan bölge şampiyonalarında yerini almak isteyen Tekirdağlı öğrenciler, 28 Nisan 2022 saat 17.00'a kadar turnuvaya başvurabilecek. 

'Yeşilay Liseler Arası Münazara Turnuvası' düzenlenecek

Çerkezköy Bakış - Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen ‘Yeşilay Liseler Arası Münazara Turnuvası’nın tanıtım etkinlikleri, eğitim kampları ve ders modülleri öğrencilerin yoğun katılımıyla tamamlandı. Sınırlı sayıda kontenjanı olan bölge şampiyonalarına tüm Türkiye’den başvurular alınmaya başladı.

ÖĞRENCİLERİ TURNUVAYA DAVET ETTİ

Tekirdağ’da eğitim gören öğrencileri turnuvaya davet eden Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Zafer Soykırlı, bölge şampiyonalarıyla ilgili şunları söyledi: “Ülkemiz geneli 10 bölgede yapılacak olan bölge şampiyonalarında finalist takımlar, bölge şampiyonu takım ve bölgedeki en iyi konuşmacı belirlenecek. Türkiye şampiyonası finalistlerinin belirlendiği bölge şampiyonalarının ardından, Yeşilay Türkiye Münazara Şampiyonası finali ile şampiyon takım ve en iyi konuşmacı belirlenerek ödüllendirilecek. Bölge şampiyonalarında yerini almak isteyen Tekirdağlı öğrencilerimizin, 28 Nisan 2022 saat 17.00'a kadar turnuvaya başvurmaları gerekmektedir. Yeşilay liseler arası münazara turnuvası bölge şampiyonaları başvuru formuna https://forms.gle/4JvFxS4aNbmyeN277 adresinden ulaşılabilecek. Bölge şampiyonalarında şampiyon takıma 5 bin TL, finalist takıma 3 bin TL, en iyi konuşmacıya bin 500 TL verilecek. Türkiye Şampiyonasında şampiyon takıma 10 bin TL, finalist takıma 6 bin TL, en iyi konuşmacıya 3 bin TL verilecek.” dedi.