'Yetersiz Bakiye' kırdı geçirdi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen "Yetersiz Bakiye" adlı tiyatro oyunu, önceki akşam Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Salonu'nda sahnelendi.

'Yetersiz Bakiye' kırdı geçirdi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen "Yetersiz Bakiye" adlı tiyatro oyunu, önceki akşam Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Salonu’nda sahnelendi. Çerkezköylülerin yoğun ilgi gösterdiği oyunun sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı. İzleyicileri kırıp geçiren oyunda toplumsal mesajlar da verildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen "Yetersiz Bakiye" adlı tiyatro oyunu, önceki akşam Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Salonu’nda sahnelendi.

“TİYATRO SEVGİSİ SALONA SIĞMADI”

Saat 20.00’da başlayacağı duyurulan oyun, ses ve ışık sisteminin hazırlanması dolayısıyla saat 20.30’da başladı. Hazırlıklar sırasında salona alınmayan izleyiciler, Halk Eğitimi Merkezi önünde uzun kuyruk oluşturdu. Kapıların açılması ile birlikte Çerkezköylüler salona akın ederken, yoğunluk nedeniyle bazı tiyatro severler oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.

KAHKAHA DOLU BİR GECE YAŞATTI

Başrollerini Hakan Yılmaz ve Hande Subaşı'nın oynadığı Murat Kürüz'ün yazıp yönettiği Yetersiz Bakiye adlı oyun gereksiz harcamalar yapan evli çiftin, kredi kartı borçlarını ödeyebilmek için evlerinin bir odasını kiraya vermeleri sonucu gelişen komik olayları anlatıyor. Hakan Yılmaz ve Hande Subaşı'nın yanı sıra Eylül Öztürk ve Turgut Tuncalp'in de başarılı performans sergilediği oyun izleyicilere kahkaha dolu bir gece yaşattı.

TOPLUMSAL MESAJ VERİLDİ

Tiyatro oyunu bir yandan güldürürken bir yandan da toplumsal mesajlar verdi. İnsanların gereksiz harcama yapmaması gerektiği mesajı verildi. İki perdelik oyunun sonunda sanatçıların performansı salonu dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Oyunun sonunda Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Atilla Can, performansları dolayısıyla oyuncuları tebrik ederek onlara çiçek takdim etti. Oyuncu Hakan Yılmaz, Çerkezköy’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, izleyicilere teşekkür etti.

KATILIM YOĞUN OLDU

Oyunu Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Yaşar, Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Atilla Can, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Güllü Kazak, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz, Kapaklı Kent Konseyi Başkanı Fahrettin Gür ile çok sayıda tiyatro sever izledi. 320 kişilik olan Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Salonu yetersiz kalınca pek çok tiyatro sever de oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.