Yol genişletme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor

Çerkezköy Belediyesi tarafından Cengiz Topel Caddesi ile Hikmet Uğraş Caddesi'ni birbirine bağlayan Utku ve Güler Sokak'ta başlatılan yol genişletme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Yol genişletme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor

Çerkezköy Bakış- İstasyon Mahallesi’nde bulunan Hikmet Uğraş Caddesi ile Cengiz Topel Caddesi’ni birbirine bağlayacak ve her iki caddenin trafik yükünü azaltacak olan Utku ve Güler Sokak’taki yol, kaldırım ve aydınlatma çalışmalarında sona gelindi.
Çalışmaları yerinde inceleyen ve ekiplerden bilgi alan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Utku ve Güler Sokağımızı Cengiz Topel Caddesi’nden Hikmet Uğraş Caddesi’ne bağlayarak, her iki caddemizin trafik yükünü azaltacağız ve alternatif bir güzergah oluşturacağız. Utku ve Güler Sokak’taki çalışmalarımız kapsamında 12 bin 96 metrekare yol, 5 bin 20 metrekare kaldırım yapımı gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımızın büyük bir kısmı tamamlanmak üzere” dedi.

SICAK ASFALT İLE KAPLANACAK

Utku ve Güler Sokak’taki çalışmalar kapsamında 2 bin 176 metre bordür, 200 metre yağmur suyu hattı, 305 metre uzunluğunda perde duvar imalatlarını tamamlayıp, güzergah boyunca her iki sokakta dekoratif aydınlatma çalışması gerçekleştirileceğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay,  “Hedefimiz Utku ve Güler Sokak’taki yol yapımı, kaldırım ve aydınlatma çalışmaları ile diğer altyapı imalatlarını en kısa sürede bitirerek, her iki sokağımızı sıcak asfalt ile kaplayıp, halkımızın hizmetine sunmak” ifadelerini kullandı.