Yol ve kaldırım yapım çalışmaları sürüyor

Çerkezköy Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi ve Orkide Caddesi'nde başlatılan yol genişletme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Vahap Akay, yol ve kaldırım yapım-onarım çalışmalarının kent genelindeki ihtiyaç duyulan her noktada devam edeceğini ifade etti.

Yol ve kaldırım yapım çalışmaları sürüyor

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal, Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri tarafından Fatih Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi’nde geçtiğimiz günlerde başlayan düzenleme çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı Vahap Akay, çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.

BİSİKLET YOLU YAPILACAK

Akay, “Yol genişletme çalışmalarının devam ettiği Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi’nde bisiklet yolu da yapacağız. Ekiplerimiz şu anda beton kaldırım yapım çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte caddemizde yaklaşık 6 bin metrekarelik beton kaldırım yapılmış olacak” dedi.

“AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI İLE GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURACAĞIZ”

Yol genişletme ve kaldırım yapım çalışmalarının tamamlanmasının ardından bisiklet yolu yapımına başlanılacağını ifade eden Akay, “Caddemizde ayrıca 6 bin metrekarelik de sıcak asfalt kaplama çalışması gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte yeni yaptığımız kaldırımlarımızı ağaçlandırma çalışmaları ile güzel bir görünüme kavuşturacağız. Yol ve kaldırım yapım-onarım çalışmaları kentimizin ihtiyaç duyulan her noktasında devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

ORKİDE CADDESİ’NDE 12 BİN METREKARE ASFALT YAPILACAK

Orkide Caddesi'nde yol genişletme çalışmasının tamamlanmasıyla yaklaşık 12 bin metrekare sıcak asfalt çalışması yapılacak.