Yüce Allah’a havale ediyorum!..

Geçtiğimiz Çarşamba günü gazetemize gelen “Çorlu Deresi Kırmızı Akıyor” ihbarı üzerine olay yerine giderek bir çevre felaketini hem Çerkezköy’ün, hem de Türkiye’nin gündemine BAKIŞ ailesi olarak taşıdık.

Haberimiz üzerine Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban öncülüğünde hareket geçen İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, Çerkezköy OSB ve Kapaklı OSB yetkilileri, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri ve Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, akşam saatlerinde derede yapılan incelemelerin ardından gece geç saatlerde atığı dereye döktüğü iddia edilen firmayı tespit ettiler.

Atığın döküldüğü hattı takip ederek, tesise ulaşan yetkililer, tesislerde incelemelerde bulundular.

Ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tesisin faaliyetlerinin durdurulduğu açıklamasını yaptı.

Son zamanlarda bölgemizde sıkça karşılaştığımız atıkların derelere ve rögarlara boşaltılması olaylarına karşı gerekli numunelerin alınabilmesi açısından zaman oldukça önemli…

Bu sebeple, dört bir yanı fabrikalarla çevrili olan bölgemizde yetkililerin daha sık ve anlık denetimler yapabilmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün bir şubesinin Çerkezköy’de açılmasının önemini de hatırlatmak istiyoruz.

Böylece 7 gün 24 saat seyyar laboratuvarlar sayesinde numuneler anlık alınabilecek ve olaylara kısa sürede müdahale edilmesi imkânı doğacaktır.

Bu girişim de atık döken firmalar için caydırıcı olacaktır.

BAKIŞ ailesi olarak bir çevre felaketinin daha önüne geçmiş olmanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Emeği geçen tüm personelimize teşekkür eder, emeklerimizi çalmayı gelenek haline getirenleri de Yüce Allah’a havale ediyorum!..

***

Mehmet Keleş…

Öz Keleş Emlak’ın sahibi…

Cuma akşamı saat 21.00 sularında telefonum çaldı:

- “Ağabey, bir kese altın buldum… Gazeteniz Çerkezköy’de en çok okunan ve takip edilen, yaptığı haberlerle gündemi belirleyen bir gazete. Bende sizin aracılığınızla altının sahibini bulmak ve ona teslim etmek istiyorum.”

“İnsanlık ölmemiş” dedirtecek bir davranış…

Hemen harekete geçerek haberi internet sitemizden yayınladık… Onbinlerce kişiye ulaştık.

Umarız, altınlar sahibine kısa zamanda ulaşır…

Hassasiyetinden dolayı Mehmet Keleş’e teşekkür ederim.

Bu arada yaptığımız gündemi belirleyen özel haberler nedeniyle, okurlarımızdan çok sayıda tebrik alıyoruz. Biz de onlara bizi takip ettikleri için teşekkür ediyoruz.

***

Aday adayları kendisini tanıtacak…

2012 yılından beri günlük yayımlanan Çerkezköy ve Kapaklı Bakış Gazeteleri, gelişen teknolojiyi takip ederek, görsel yayın hayatına da aktif olarak başladı. Bakış TV adı altında facebook üzerinden yapılan canlı yayınlar vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Deneyimli muhabir kadromuz ile Çerkezköy ve Kapaklı’da yaşanan tüm gelişmeleri okurlarına ve sosyal medya hesapları üzerinden de takipçilerine aktaran Çerkezköy ve Kapaklı Bakış Gazeteleri, yeni yayın döneminde canlı yayınlanan “Gündeme Bakış”, “Siyasete Bakış”, “Sağlığa Bakış” ve “Spora Bakış” programları ile ilçenin nabzını tutuyor.

Şimdi Bakış TV olarak,  “Aday adayları kendisini tanıtıyor” programının startını verdik.

Belediye başkan aday adayları, meclis üyesi aday adayları ile muhtar adaylarına bu programda kendilerini tanıtma ve projelerini vatandaşlara aktarma fırsatı sunuyoruz.

Yayınlarımız, önümüzdeki günlerde sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınlanacak.

YORUM EKLE

banner265

banner479

banner306

banner510