Yürekleri ağza getiren kaza

Çerkezköy'de bariyerin kapalı olmasına rağmen hemzemin geçitten geçen otomobile manevra yapan tren lokomotifi çarptı. Kazada, makinistin dikkati nedeniyle şans eseri yaralanan olmadı.

Yürekleri ağza getiren kaza

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy’de bariyerin kapalı olmasına rağmen hemzemin geçitten geçen otomobile manevra yapan tren lokomotifi çarptı. Kazada, makinistin dikkati nedeniyle şans eseri yaralanan olmadı.

Yürekleri ağza getiren kaza, İstasyon Mahallesindeki Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğünün hemen önündeki hemzemin geçitte meydana geldi. TCDD yetkilileri, Gardan manevra için lokomotifin çıkışı sırasında hemzemin geçidin bariyerlerini kapattı. 59 UR 432 plakalı otomobilin sürücüsü Yener Türkeli, iddiaya göre bariyerin kapalı olmasına rağmen yolun karşısına geçmek istedi. Otomobil rayların üzerine geldiği anda ise lokomotif otomobile çarptı. Lokomotif makinistinin dikkati ve hızını kesmesi nedeniyle olası bir facianın önüne geçildi. Kazada otomobilde büyük çapta maddi hasar oluşurken, şans eseri otomobilde yalnız olan sürücü kazayı yara almadan atlattı. 


Kaza nedeniyle bir süre ulaşıma kapanan demiryolu, otomobilin rayların üzerinden kaldırılmasının ardından açıldı.
Polis ve TCDD yetkililerinin kazayla ilgili soruşturma başlattı.


Yorumlar 3
h.u 08 Şubat 2019 23:03

bundan sonra gecmez artik.b.s.h.kavsagi da bekliyoruz.bariyer kapali gecmeye calisanlar birbiriyle yaris ediyor acelen ne mubarek

Trakya lı.. 02 Şubat 2019 23:39

Kural tanımaz şöförler...

Ben 02 Şubat 2019 23:17

Yurdum insanı....ne geçiyor sun..