Zeka Oyunlarında Türkiye Finalline katılacaklar

Çerkezköy'ün önde gelen eğitim kurumlarından olan Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi, 20 Mart 2021 tarihinde gerçekleyecek olan Zeka Oyunlarında Türkiye Finalline katılacak.

Zeka Oyunlarında Türkiye Finalline katılacaklar

Çerkezköy Bakış - Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi, eğitimdeki başarısını, okular arası gerçekleştirilen yarışmalarda da sürdürüyor.
Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasında, Tekirdağ genelinde 9-10-11 ve 12.sınıf düzeylerinde il birincisi olan Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi, geçtiğimiz ay yapılan Bölge Finalleri Sınavında 11. ve 12.sınıflarda Türkiye Finalleri Sınavına katılmaya hak kazandı.
Matematik zümre öğretmenlerinden Bilgin Canbolat ve Hasan Keskin tarafından yarışmaya hazırlanan takım, 20 Mart 2021 tarihinde yapılacak Türkiye Finalleri Sınavına da iddialı bir şekilde hazırlanıyor.
Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası Millî Eğitim Bakanlığı'nın izni ve TÜBİTAK'ın destekleri ile düzenlenmektedir.
Okul Müdürü Fahrettin Karaman, Türkiye finallerinde okullarını temsil edecek olan öğrencilerine başarı dileklerini iletti.