Ziller hayat kurtarmak için çaldı

Çerkezköy'de 'Hacı Fahri Zümbül Cumhuriyet Ortaokulu'nda ziller hayat kurtarmak için çalıyor' sloganıyla Kızılay işbirliğiyle okul bahçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.  Kampanyaya, veliler ve öğretmenler destek verdi.

Ziller hayat kurtarmak için çaldı

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Cumhuriyet Ortaokulu ile Kızılay işbirliğinde, kan bağışı kampanyası düzenlendi.


“BAĞIŞ ORANLARI CİDDİ ORANLARDA AZALDI”
Kan stoklarında ciddi bir azalma olduğunu ifade eden Kızılay yetkilileri, “Pandemi süreci ile beraber insanların kan bağışından çekilmesi ve okul, üniversite gibi kurumlara farklı lokasyonlarda  kan bağışı kampanyası düzenlememesi nedeniyle bağış oranları ciddi oranlarda azaldı. Şu anda okulların açılması ile beraber velilerimizin de ayağına giderek okullardaki müdürlerimizin, öğretmenlerimizin de desteğiyle ilk kan bağış etkinliğimizi Hacı Fahri Zümbül Cumhuriyet Ortaokulu’nun bahçesinde düzenliyoruz. Önceki gün Kapaklı Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu’nda yapılan kan bağışı kampanyasında 76 ünite kan toplandı. Okullarda kan bağışı kampanyaları devam edecek. Tekirdağ’daki genelindeki talep olan tüm okullarda kan bağışı kampanyaları düzenleniyor. 24 Eylül Cuma günü Çerkezköy Anadolu Lisesi’nde 09:30-16:00 saatleri arasında kan bağışı kampanyası düzenlenecek.” ifadelerini kullandı.