Zümbül: Alışverişimizi yerel esnaftan yapalım

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkrlar Odası Başkanı Erkan Zümbül, vatandaşların Kurban Bayramına hazırlandığını belirterek, 'Vatandaşımızdan ricamız, alışverişlerini yerel esnafımızdan yapsın. Yerel esnafımıza sahip çıkmalıyız.' dedi.

Zümbül: Alışverişimizi yerel esnaftan yapalım

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Zümbül, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara çağrıda bulundu.


“YEREL ESNAFA SAHİP ÇIKILSIN”

Zümbül, “Vatandaşımızın yerel esnaftan alışveriş yapmasını istiyoruz. ‘Yerel Esnafına Sahip Çık’ diye zaten bir sloganımız da var. Bir görselimizde var bununla ilgili. İlçemizde bir çok esnaf, kuaför, berber, pazarcılar ve giyim, ayakkabı ve gıda sektöründeki esnaflarımızın hepsi bu günleri bekliyor. Birçok esnafımız veresiye hizmette veriyor. Ama büyük marketlerde ve mağazalarda öyle bir durum yok. Biz istiyoruz ki küçük esnafa, var olan yerel esnafa sahip çıkılsın. Biz zaten bu işin temsilcisiyiz ve sözcüsüyüz sonuna kadar yardımcı olsunlar diyoruz vatandaşımıza.” dedi.

“BAYRAMLARINI KUTLADI”

Çerkezköy ve Kapaklı esnafının odalarına bağlı olduğunu belirten Zümbül, “Şimdiden bütün esnafımızın bayramını kutluyoruz. İnşallah hepsinin işleri hayırlı, kazasız belasız olur. Kurban satıcılarının da hayvan yetiştirenlerin de Allah yardımcısı olsun diyorum.” dedi.