2023-2024 sezonu Tekirdağ 1. Amatör Futbol Ligi’nde grup maçları sona erdi.

ŞAMPİYON MALKARA OLDU

A Grubu’nda şampiyonluk maçında Malkara 14 Kasımspor ile Akçeşmespor 13 Kasım Sahası’nda kozlarını paylaştı. Malkara 14 Kasımspor’a beraberliğin yettiği maçta taraflar eşitliği bozamadı ve maç 0-0 tamamlanınca 32 puanla Malkara 14 Kasımspor grubunda şampiyon olmayı başardı. Akçeşmespor ise 32 puanla 2. sırada kalarak play-off oynamaya hak kazandı.

BÜYÜK ÇINARLISPOR’A GALİBİYET YETMEDİ

Ligde düşme hattında bulunan ekip olan Büyük Çınarlıspor ise 13 Kasım Sahası’nda Çerkezmüsellim Spor Kulübü ile karşılaştı. Büyük Çınarlıspor kümede kalmak için maçı kazanıp düşme hattındaki rakibi Tekirdağ Adaletspor’un puan kaybetmesini bekledi. Büyük Çınarlıspor maçı 6-1 kazanıp 10 puana ulaşsa da rakibi Tekirdağ Adaletspor bir başka maçta Eriklice Zeytinspor’u 2-0 mağlup edince aldığı galibiyet yetmedi ve küme düştü. 

ADALETSPOR KÜMEDE KALDI

Tekirdağ Adaletspor ise mutlak galibiyet parolasıyla çıktığı maçta Karadeniz 1 Nolu Saha’da Eriklice Zeytinspor’a konuk oldu. Kaptan Harun Korkmaz’ın liderliğinde iyi bir oyun ortaya koyan Tekirdağ Adaletspor maçı 2-0 galip tamamladı ve 11 puanla kümede kaldı.

KAZANDERESPOR HÜKMEN KAZANDI

Grubun son maçında ise iddiası kalmayan iki takım olan Kazanderespor ile Karacakılavuzspor Karadeniz 1 Nolu Saha’da saat 14.30’da karşılaşacaktı. Fakat Karacakılavuzspor maça çıkmadığı için Kazanderespor mücadeleyi 3-0 hükmen kazandı.

Tekirdağ 1. Amatör Küme A Grubu 14. Hafta Sonuçları

Büyük Çınarlıspor 6–1 Çerkezmüsellim Spor Kulübü

Malkara 14 Kasımspor 0–0 Akçeşmespor

Eriklice Zeytinspor 0–2 Tekirdağ Adaletspor

Kazanderespor 3–0 Karacakılavuzspor (Hükmen)

ÇORLU RUMELİ ŞAMPİYON, ÇORLU KÜLTÜR VEDA ETTİ

B Grubu’nda ise son hafta büyük heyecana sahne oldu. Lider Çorlu Kültürspor haftanın hatta sezonun en önemli maçında ilk 2 iddiasını sürdüren Çorlu Belediye Futbol Kulübü ile kozlarını Çorlu Bld. Şehir Stadı’nda paylaştı. Çorlu Belediye Futbol Kulübü bu önemli maçı 3-0 kazanarak rakibiyle puanını eşitledi ve averajla 2. sırayı alarak play-off oynamaya hak kazandı. Haftaya 37 puanla lider giren Çorlu Kültürspor ise grubu 3. sırada tamamlayarak zirveyi kaybetti ve play-off şansını kaçırdı.

ÇORLU RUMELİSPOR HÜKMEN

Haftaya 35 puanla 2. basamakta giren Çorlu Rumelispor ise Ulaş Sahası’nda Ergene Spor Kulübü ile karşılaşacaktı. Fakat Ergene Spor Kulübü maça çıkmayınca Çorlu Rumelispor mücadeleyi 3-0 hükmen kazandı ve puanını 38 yaptı. Bu sonuçla Çorlu Rumelispor grubu şampiyon tamamladı. Ergene Spor Kulübü ise 14 puanla 7. basamakta kaldı.

VAKIFLAR GÜVEN HÜKMEN KAZANDI

Küme düşmesi kesinleşen 1 puanlı son sıradaki Muratlı 1935 Spor ise 13 puanlı 7. sıradaki Vakıflar Güvenspor’u Karadeniz 1 Nolu Saha’da konuk edecekti. Muratlı 1935 Spor maça çıkmayınca Vakıflar Güvenspor müsabakayı 3-0 hükmen kazandı. Vakıflar Güvenspor grubu 16 puanla 6. Sırada bitirirken, Muratlı 1935 Spor 1 puanla son sırada (9) kaldı ve küme düştü.

FERHADANLI DA MAÇA ÇIKMADI

Bir diğer mücadelede ise Ferhadanlıspor ile Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor 13 Kasım Sahası’nda karşılaşacaktı. Ferhadanlıspor maça çıkmama kararı aldığı için Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor mücadeleyi 3-0 hükmen kazandı. Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor 10 puanla 8. sırada yer alırken, Ferhandalıspor 24 puanla 5. sırada kaldı.

Son haftada 26 puanla 4. sırada yer alan Ergene Kırkgöz Spor kulübü ise haftayı BAY geçerek sezonu tamamlamış oldu.

Tekirdağ 1. Amatör Küme B Grubu 18. Hafta Sonuçları

Ergene Spor Kulübü 0–3 Çorlu Rumelispor

Çorlu Belediye Futbol Kulübü 3–0 Çorlu Kültürspor

Muratlı 1935 Spor 0–3 Vakıflar Güvenspor

Ferhadanlıspor 0–3 Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor (hükmen)

Ergene Kırkgöz Spor Kulübü – BAY

Son Hafta2

Muhabir: Mualla İclal ALDOĞAN