Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı ve Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesi ile  Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, Bulgaristan uyruklu şüpheli şahısların, kadın profili ile açtıkları sahte sosyal medya hesapları üzerinden Türk vatandaşı erkek şahıslarla görüntülü konuşmalarda müstehcen görüntülerini kayda aldıkları ve bu görüntüler üzerinden şantaj yaptıkları tespit edilmesi ve şüpheli bayan şahısların evlilik vaadiyle de para talep ederek dolandırıcılık yaptıkları anlaşılması üzerine çalışma başlattı.

30 MİLYON TL’LİK DOLANDIRICILIK

Yapılan incelmelerde, şüphelilerin komisyon karşılığında Bulgaristan vatandaşı olan başka şahısları da Türkiye’ye getirip çeşitli bankalardan çok sayıda banka hesabı açtıkları tespit edildi. Polisin şüpheli şahısların kullanmış olduğu hesaplar üzerinde yaptığı ön incelemede ise şüphelilerin, 171 mağdur şahsı yaklaşık olarak 30 milyon TL dolandırıldığı belirlendi.  

EV VE ARAÇLARDAN NELER ÇIKTI NELER

Konu hakkında polis ekiplerinin, Tekirdağ merkezli toplam 7 ilde suçu gerçekleştiren şahsın yakalanmasına yönelik yaptıkları operasyonda ev ve araçlarda arama gerçekleştirdi.

Aramalarda, 300 bin TL değerinde döviz, 180 bin 665 TL nakit para, 33 cep telefonu, 27 sim kartı, 47 farklı bankalara ait banka kartları, 3 adet hesap cüzdanı, 1 adet tapu senedi, 1 adet sözleşme ve Yabancı şahıslar adına düzenlenmiş, sahte çalışma belgeleri ve Gelir Dairesi Başkanlığı evrakları ele geçirildi. Şüphelilere ait 2 otomobile el ise el konuldu.

Üzerindeki uyuşturucu ile yakalandı Üzerindeki uyuşturucu ile yakalandı

Operasyonda 7’si Bulgaristan uyruklu toplam 18 şüpheli gözaltına alındı.

(M) 30 Milyon Tl’lik Dolandırıcılık Yapmışlar (4)

(M) 30 Milyon Tl’lik Dolandırıcılık Yapmışlar (1)

(M) 30 Milyon Tl’lik Dolandırıcılık Yapmışlar (2)

Muhabir: Tuba TURHAN