Son yıllarda yaşanan enflasyonist ortam nedeniyle birçok ürünün fiyatı katlanarak arttı. Özellikle yüksek edere sahip ürünleri almak için tomar tomar para ödemek gerekiyor. Dolayısıyla bu durum bir ihtiyacı da beraberinde getirdi. Prof. Dr. Özgür Demirtaş da bu duruma dikkat çekti. Peki 500 ve 1000 TL banknot basıldı mı? Ne zaman basılacak? Özgür Demirtaş tarih verdi.

Birkaç yıldır enflasyon en büyük sorun. Alım gücünün düşmesinin yanısıra enflasyonun beraberinde getirdiği birçok problem bulunuyor. Bunlardan biri de yüksek fiyat etiketleri. Her ne kadar vatandaşların enflasyona ezdirilmemesi adına gelirlerde yüksek oranda iyileştirmeler yapılsa da bu durum fiyatların kabarmasına neden oluyor.

Fiyat etiketlerinde her geçen gün artış piyasada hala tedvülden kalkmayan bazı paraların işlevsiz hale gelmesine neden oldu. Birçok madeni para artık alışverişlerde kullanılmaz hale geldi. Artık en küçük banknot olan 5 TL ile 1 ekmek dahi alınmıyor. Bu durum sosyal medyada yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken Prof. Dr. Özgür Demirtaş tarafından da gündeme getirildi. Demirtaş, resmi X hesabından konuya dair bir gönderi paylaştı.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş yapmış olduğu sosyal medya paylaşımında; 

"Uzun süredir Çağrıda bulunuyorum:

Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 24 Şubat 2024 Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 24 Şubat 2024

500 ve 1000 TL’lik banknot basın diye.

Seçim sonrası zaten MECBUR yapacaksınız.

Neyi bekliyorsunuz?"

İfadelerine yer verdi. 

Editör: Haber Merkezi