Çerkezköylü Milli Satranç sporcusu Kumsal İşlek, ailesi ile birlikte Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette minik Kumsal’a dedesi Çerkezköy’ün tanınan simalarından Mesut İşlek ile annesi Senem İşlek ve aile dostları Ahmet Kanburoğlu eşlik etti.

TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLMUŞTU

Küçük kızlarının 20-27 Ocak 2024 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda 7 yaş kızlar kategorisinde Türkiye 3’üncüsü olduğunu belirten anne Senem İşlek, “Kızımız bu kez de 30 Mayıs – 8 Haziran tarihlerinde İrlanda’da düzenlenecek Avrupa Satranç Şampiyonası’na katılacak. Kumsal sizi çok sevdiği için gitmeden önce sizi ziyaret etmek istedik” dedi.   

Çamurlu akan sular vatandaşı bezdirdi Çamurlu akan sular vatandaşı bezdirdi

6 Yaşındaki Kumsal, Ülkemizi Avrupa’da Temsil Edecek1

BAŞARILAR DİLİYORUM

Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkan Akay, “Kumsal, Ocak ayında Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 3’üncü olarak göğsümüzü kabarttı. Şimdi de Milli forma ile ülkemizi İrlanda’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek. Bizleri elde edeceği başarılarla bir kez daha gururlandıracağına gönülden inanıyor, kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.
 

Muhabir: Tuba Turhan