Sadece Çerkezköy’den değil çevre ilçelerden de hasta kabul eden Çerkezköy Devlet Hastanesinde, her 5 kişiden 1’i randevusuna gitmezken, konu ile ilgili Çerkezköy Devlet Hastanesi duyarlılık çağrısında bulundu.

RANDEVU ALANLARIN YÜZDE 20’Sİ RANDEVUSUNA GİTMEDİ

Randevuya gitmeyen vatandaşlar dolayısıyla birçok hastanın mağdur olduğu belirtilirken, 2023 yılında  randevusuna gitmeyen vatandaşlar dolayısıyla birçok  vatandaş muayene edilemedi.

Sağanak hayatı olumsuz etkiledi Sağanak hayatı olumsuz etkiledi

Devlet Hastanesinde, 2023 yılında 1 milyon 142 bin 451 kişi muayene olurken 352 bin 462 kişi Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) randevu aldı. Randevu alan vatandaşlardan ise 80 bin 483 kişi olmak üzere yüzde 20’si randevusuna gitmedi.

ALDIĞINIZ RANDEVUYA GELEMEYECEKSENİZ MHRS ÜZERİNDEN İPTAL EDİNİZ

Çerkezköy Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada, vatandaşlara duyarlı olmaya davet edilirken, “2023 yılında hastanemizde 352.462 randevu açıldı ancak randevu alan her 5 hastadan 1’inin randevuya gelmediği gözlemledik. Diğer bir deyişle randevu alanların %20’si randevusuna gelmemiş.

Eğer aldığınız randevuya gelemeyecekseniz MHRS üzerinden iptal ediniz. Bu sayede bir başka hasta randevu alabilir ve doktora ulaşmış olur. Bu konuda halkımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz. Sağlıklı günler dileriz.” İfadeleri kullanıldı.

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan