9 hakim 5 savcı atandı

Adli ve idari yargı hakimleri ile cumhuriyet savcılarının görevlerine atanmalarına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

9 hakim 5 savcı atandı

Çerkezköy Bakış - Adli ve idari yargı hakimleri ile cumhuriyet savcılarının atanmalarına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kapsamda Çerkezköy Adliyesi’ne 9 hakim, 5 savcı atandı.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda atamaların, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) 19 Ağustos, 7 Eylül, 12 Ekim ile 8, 9 ve 15 Kasım tarihlerinde çekilen kuraların sonuçlarına göre 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 13. maddesi gereğince yapıldığı bildirildi. Kararda, atamaları gerçekleştirilen 3 bin 22 adli yargı hakimi ve savcı ile 918 idari yargı hakiminin isimlerinin bulunduğu listelere de yer verildi.

ÇERKEZKÖY’E 14 HAKİM-SAVCI

Bu kapsamda Ankara Hakim Adayı Rabia Sultan İpek, Ankara Hakim Adayı Ümit Yüksel, Kayseri Hakim Adayı Şengül Akbaş, Şırnak Hakim Adayı İlham Yıldızkıl, Ankara Hakim Adayı Emrah Birinci, Ankara Hakim Adayı Arzu Çopur, Ankara Hakim Adayı Onur İskender, Ankara Hakim Adayı Esin Kuşcu Ata, Ankara Hakim Adayı Emre Gür Çerkezköy Hakimliği’ne; Afyonkarahisar Cumhuriye Savcı Adayı Güray Ataş, Ankara Cumhuriyet Savcı Adayı Uğur Ateş, Ankara Cumhuriyet Savcı Adayı Cüneyt Kerimhan Acer, Ankara Cumhuriyet Savcı Adayı Edip Emre Gürol, Samsun Cumhuriyet Savcı Adayı Reşat Bayraktar ise Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.