Abban: Camiler bir yuvadır

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' nedeniyle İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş ve beraberindekileri makamında kabul etti. Abban, 'Camiler kendini ziyaret edenleri hep kucaklayan ve kendine yöneleni asla kendi dışında bırakmayan bir yuvadır.'dedi.

Abban: Camiler bir yuvadır

Çerkezköy Bakış- 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İlçe Müftüsü Sayın İdris Çatmakaş ve beraberindeki din görevlileri, Kaymakam Atilla Selami Abban’ı makamında ziyaret etti.
Kabulde, Kaymakam Abban‘a çiçek takdim eden İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl bir temanın ön plana çıkarıldığını, haftanın bu yılki temasının ise  “Cami ve İlim” olduğunu ifade ederek tema  ile ilgili genel bilgiler sundu.

İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş ve beraberindeki heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden Kaymakam Abban, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, yapmış olduğu konuşmalarında; "1-7 Ekim Camiler ve Din görevlileri haftanızı kutluyorum. Camiler kendini ziyaret edenleri hep kucaklayan ve kendine yöneleni asla kendi dışında bırakmayan bir yuvadır. Bu anlamda camilerimizin her biri aynı zamanda bir ilim ve eğitim müessesesi ve irfan merkezidir. Camiler aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir. Vatan sevgisinin, milli bütünlüğün telkin edildiği, şehitlik gazilik ruhunun beslendiği, çalışma azminin, güzel ahlakın işlendiği dini ve milli kültür ocaklarımızdır. Camiler aynı zamanda birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz, yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir. Camiler ve Din görevlileri Haftası vesilesiyle din görevlilerimizin haftasını tekrar tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.