Programa AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Çiğdem Koncagül, AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş, MHP İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin, AK Parti İlçe Başkanı Salih Azbay, MHP İlçe Başkanı Fatih Berber, Cumhur İttifakı Mensupları, STK Temsilcileri, mahalle muhtarları ve yaklaşık 2 bin 500 vatandaş katıldı.

“ÇERKEZKÖY BELEDİYESİNİ SAYIN ABDULLAH ÖĞE BAŞKANIMIZA KAZANDIRACAĞIZ”

Programda ilk olarak konuşan MHP İlçe Başkanı Fatih Berber, “ Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey ve bilge liderimiz Doktor Devlet Bahçeli beyin 20 Şubat 2018 yılında mazlum coğrafyalar için, Türkiye’mizin tamamını kucaklamak için kurmuş oldukları Cumhur İttifakını Çerkezköy’de zafere ulaştırmak için canla başla çalışacağız. Kıymetli Çerkezköylüler, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak kurulan bu ittifakın devamını ve Çerkezköy’de “Gerçek Belediyecilik” sloganı ile çıktığımız bu yolda, sizlerle yol yürümekten şeref duyuyoruz. Bu salonu dolduran aziz Çerkezköylüler, Çerkezköy’de Cumhur İttifakının bayrağını, Çerkezköy Belediyesine perçinlemeye var mısınız? Çerkezköy Belediyesini Sayın Abdullah Öğe Başkanımıza kazandıracağız.” Dedi.

Öğe Tanıtım 3

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİ ÇERKEZKÖY’E TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Ardından AK Parti İlçe Başkanı Salih Azbay konuştu. Azbay, “Vizyon projelerimiz ve 5 yıl boyunca hizmet edecek belediye meclisi üyesi tanıtım toplantımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Partimiz, belediyecilikte çağ atlamış kadrolar tarafından kurulmuştur. Partimiz her alanda olduğu gibi, yerel yönetimlerde eser ve hizmet siyasetinin, demokrasi ve kalkınma atılımlarının öncüsüdür.  Artık bir marka haline gelmiş “AK Parti Belediyeciliği”ni Çerkezköy’e taşımak istiyoruz. AK Partili belediyelerin yönetimindeki şehirlerde sosyal donatı alanları, yeşil alanlar, sosyal ve kültürel belediyecilik gibi hizmetlerde yüksek standartlar görülmektedir. AK Parti’nin belediyecilik tecrübesine ve birikimine dayanmasının yanında yenilikçi yaklaşımları da dikkate alarak “Türkiye Yüzyılı Şehirleri” ve “Gerçek Belediyecilik” bakış açısını geliştirmiştir. 31 Mart Yerel Seçimlerini kazandıktan sonra “insan odaklı” hizmet anlayışıyla Çerkezköy’de alt yapıdan üst yapıya, sosyal belediyecilikten, eğitim ve spor alanlarına kadar her konuda çalışmalar yaparak, başta yaşlılar, kadınlar, gençler ve çocuklar olmak üzere insan hayatına dokunan projeleri hayata geçirmek istiyor ve sizlerden destek istiyoruz. Bu vesileyle hepinizi saygı, sevgi hürmetle selamlıyorum.” Diye konuştu

Öğe Tanıtım 4

“ÇERKEZKÖY’Ü ALMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN TÜM DESTEĞİ SİZLERE VERECEĞİZ”

Programın devamında konuşma gerçekleştiren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, “Bugün burada inşallah tarihi bir güne tanıklık edeceğimiz, Çerkezköy’ü tekrar AK Parti belediyeciliğiyle buluşturacağımız günün imzasını atmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Biz inanıyoruz ki bu imzayı Çerkezköy Belediye Başkan Adayımız Abdullah Öğe atacak. İnşallah Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve 11 ilçesi, AK Parti belediyecilik hizmetinden faydalanacak ve hizmetin ne demek olduğunu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesiyle görecek diyoruz. Farklı şehirlerden geliyor olsak da bir arada huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. İşte belediyecilik hizmetleriyle de bu hizmete değer katmak için oluşturduğumuz belediye başkan adaylarımızla, belediye meclis üyelerimizle beraber bu demografinin yansımasını ilçelerdeki hizmet anlayışıyla birlikte hep beraber göreceğiz. Bizler Çerkezköy’ü almak için elimizden gelen tüm desteği sizlere vereceğiz. Tekirdağ hazır, Çerkezköy hazır. AK Parti belediyecilik hizmetleriyle tanışmaya ramak kaldı.” Dedi.

Öğe Tanıtım 6Jpg

“ÇERKEZKÖY’DE FETRET DEVRİNE SON VERECEĞİZ”

Konuşan bir diğer AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan ise şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerçek belediyecilik sloganıyla çıktığımız bu yolda inşallah ilçemiz yeniden Ak Belediyecilik ile yola devam edecek. İnşallah Çerkezköy’de fetret devrine son vereceğiz. Şu anda bulunduğumuz ortam aslında sevginin, kardeşliğin, birlikteliğin muhabbetin ortamıdır. 31 Mart Yerel Seçimleri Türkiye yüzyıl anlayışıyla yerelde de merkezde de dünyada da saha güçlü ses olarak devam edebilmesi için çok önemli bir viraj. Cumhur İttifakı olarak bir araya geldiğimizde hangi şehir senin, hangi şehir benim gibi bir anlayışımız asla olmadı. Bizler Türkiye burada ne kazanır, milletimiz ne kazanır buna bakıyoruz. Görüyorsunuz karşı taraf dağıldı, parçalandı. Kendi sorunlarını çözmeye odaklandılar ama çözemiyorlar. Masa dağıldıktan sonra birbirlerinin ipliğini pazara çıkaran, sırlarını da ifşa eden iflas etmiş partilere milletimizin artık umut bağlaması imkansızdır. CHP’nin durumu ortada kimin kime çelme taktığı, kimin kime tuzak kurduğu öylesine karıştı ki tam bir akıl tutulması ortaya çıkıyor. Türkiye’nin öncelikli sorunlarından bir tanesi düzgün bir muhalefetin olmamasıdır. Onların hayalleri nerede, bizim gerçeklerimiz nerede. Bizim düşüncemiz geleceğe süper güç ve lider ülke Türkiye’nin mimarı Cumhur ittifakı olacaktır. Türkiye’nin etrafındaki Irak’ı, Suriye’yi, Filistin’i, Azerbaycan’ı, Karabağ’ı, Balkanları konuşuyoruz. Filistin’de Gazze’deki kardeşlerimizin sıkıntılarını hissederek, Dünya’da da en güçlü sesle itirazımızı yaparak yolumuza devam etmenin bu milletin bizlerin borcuna yüklediği bir borç olduğunu bilerek ve bu şuurda yolumuza devam etmek istiyoruz. Ufkumuz, hayalimiz işte böyle.

Öğe Tanıtım1

“ÇERKEZKÖY’DE 10 YILLIK BİR KESİNTİ DÖNEMİ VARDI”

AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş ise, “Çerkezköy’ün yeri bizden her zaman farklı. Bizim Çerkezköy’de her geldiğimizde şu coşkuyu karşımızda görmeyi her zaman özlüyoruz. Belediye Başkan adayımızı ve Belediye meclis üyesi adaylarımızı gönülden kutluyorum. Vuslata 28 gün kaldı. 2004 ve 2009 yıllarında burada AK belediyeciliğiyle nice hizmetler ettiğimiz Çerkezköy’de 10 yıllık bir kesinti dönemi vardı. Nihayet bu son buluyor. Sayın Abdullah Öğe Çerkezköy’e gerçek belediyeciliği, hizmet belediyeciliğini getirmek için bizim adayımız. Bizler MHP ve AKP teşkilatlarıyla onun yanındayız. Az sonra Çerkezköy’ün susadığı hizmetlerin projelerini sunacağız. Bu ayın içerisinde inşallah 12 belediyemizin de hepsini kazanacağımıza inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Öğe Tanıtım 2

“ÇERKEZKÖY’ÜMÜZÜN GELECEĞİNİ BELİRLEYECEK, 2034’ÜN, 2053’ÜN BÜYÜK ADIMLARINI KONUŞACAĞIZ”

Programda son olarak Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe konuştu.

Öğe konuşmasına şu ifadelerle başladı: Bugün bu salonda, varlıklarıyla bizi güçlendiren hizmet aşkıyla yanıp tutuşan Çerkezköy’ün her sokağında bizi bir evlat gibi, bir kardeş gibi bağrına basanlara; “Sadece Çerkezköy” diyerek, bize destek veren tüm kardeşlerimize, En derin sevgilerimi, saygılarımı, muhabbetlerimi sunuyorum.  Bugün hep birlikte, Çerkezköy’ümüzün geleceğini belirleyecek, 2034’ün, 2053’ün büyük adımlarını konuşacağız. Çözümsüzlüğü değil, çözümü konuşacağız. Umutsuzluğu değil, umudu konuşacağız. Bugün hep birlikte, Sadece Çerkezköy için, Sadece Çerkezköy’ün yarınları için kutlu bir yola çıkacağız. Bugün hep birlikteyiz. Kadınlarımızla, gençlerimizle beraberiz. Bugün bu salondaki herkesle birlikte, ellerimizi Çerkezköy için kenetledik, heyecanla, coşkuyla bir araya geldik. Bizim Vizyonumuz, özen gösterilmemiş mahallelerin, sokakların özlediği vizyondur. Bizim Vizyonumuz en çok da halkın vizyonudur. Yediden yetmişe tüm Çerkezköylülerin vizyonudur. Bu büyük buluşmamıza hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz, safalar getirdiniz.

Öğe Tanıtım 7

“ÇERKEZKÖYLÜLERİN HAK ETTİĞİ GERÇEK BELEDİYECİLİK, AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİDİR”

Öğe konuşmasının devamında, “ Siyasi hayatımda ilçe başkanlığı, genel seçimler, halk oylaması, 15 Temmuz hain darbe girişiminde demokrasi nöbetlerimiz, milletvekilliği adaylığı ve belediye başkan adaylığı olmak üzere, sizlerle el ele gönül gönüle birlikte çalıştık. Çünkü biz inanıyoruz ki bu millete hizmet etme görevi en ulvi görevdir. Yunus Emre’nin “Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik.” düsturuyla yola çıktık. "Çerkezköylülerin hak ettiği gerçek belediyecilik, AK Parti belediyeciliğidir" Burası Çerkezköy. Bu güzel şehir; milletimizin aşkıdır, sevdasıdır. Sanayinin, sanayicinin, emekçinin kalbidir. Bizce bu şehri yönetmek, aklınla, kalbinle, tüm benliğinle Çerkezköy’ün ruhuna teslim olmaktan geçer, her sokağına, her yuvasına adanmaktan geçer. İşte biz, buradaki dostlarımızla, teşkilatımızla, hep birlikte, Çerkezköy’e adanmış kadrolarız, milletimizin meydanlarda kurduğu Cumhur ittifakıyız. Bizim hareket noktamız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde; Çerkezköy’ün sonuna kadar hak ettiği eser belediyeciliğidir, gerçek belediyeciliktir, AK Parti Belediyeciliğidir.” Dedi.

“SADECE ÇERKEZKÖY” SLOGANIYLA YOLA ÇIKTIK

İnsan odaklı yeni bir yönetim anlayışını Çerkezköy’e sunacaklarını ifade eden Öğe, “Sevdamız Çerkezköy” diyerek yola çıkanların, aslında hedeflerinin Çerkezköy olmadığını zamanla hepimiz gördük. Bu sebeple, biz “Sadece Çerkezköy” sloganıyla yola çıktık. Çerkezköy, çaresiz değil. Güzel ilçemizin tüm sorunlarını bütüncül bir bakış açısıyla değerlendiren,  insanı merkeze alan yepyeni bir yönetim yaklaşımını, siz Çerkezköylülerin hizmetine sunacağız.  Rehavet yok, daha çok çalışmak var. Bir oy demeyeceğiz, her oy önemli diyeceğiz, herkesten oy isteyeceğiz. Çerkezköylü hemşehrilerim, el ele, gönül gönüle diyorum. Çerkezköy’ü daha iyi noktaya taşıyalım. Bunun için bize güç verin, destek verin, dua edin, oylarınızla gücümüzü artırın. Sizden aldığımız bu güçle, Çerkezköy’ümüzün temel sorunlarını çözeceğiz.” İfadelerini kullandı.

“ÇERKEZKÖYLÜLERE BU SORUNLARI YAŞATANLARI DA, BU SORULARI DA TARİHİN TOZLU RAFLARINA KALDIRACAĞIZ”

Saha çalışmalarında vatandaştan aldıkları tüm şikayetleri çözüme kavuşturacaklarını belirten Öğe, “Saha çalışmalarımızda gördük ki vatandaşlarımızın çokça şikayetleri var. Size buradan söz veriyoruz, Çöpten, çukurdan, çamurdan Çerkezköy’ü kurtaracağız. Çamurlu akan sulardan kurtaracağız. Su kesintilerinden kurtaracağız. Keşmekeşe dönen trafik çilesinden de kurtaracağız. 2024 yılında Çerkezköylülere bu sorunları yaşatanları da, bu soruları da tarihin tozlu raflarına kaldıracağız. Çerkezköy’e kadınlarımız, gençlerimiz ve yaşlılarımız için sosyal yaşam alanları inşa edeceğiz.” Diye konuştu.

Öğe konuşmasına şu sözlerle son verdi: AK Parti belediyelerinin mührü, eserleridir elhamdülillah. Gelin hep birlikte güzel eserleri, Çerkezköy’e de kazandıralım. “Hak şerleri hayr eyler. Zan etme ki ğayr eyler. Ârif ânı seyr eyler. Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler” Her birinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Kadın kolları, ülkücü gençlik, ak gençlik, sağ olun var olun.  Efendi olmak için değil, hizmetkar olmak için çıktığımız bu yolda heyecanla beklenen projelerimizi, Çerkezköy’de yaşayanların fazlasıyla hak ettiği projelerimizi sizlerin huzurunda tüm Çerkezköylü hemşehrilerimizle paylaşıyoruz.

Öğe Tanıtım

PROJELER

Ardından Öğe, hayata geçirmeyi planladıkları projelerini açıkladı.

İşte Öğe’nin projeleri:

Bağlık Doğal Gölet ve Mesire Alanı

Koca Meşe Mesire Alanı

Gençlik Merkezi

Çerkezköy Yeni Küçük Sanayi Sitesi

Kapalı Pazar Yerleri

Kreşler ve Anaokulları

Etüt Merkezleri

Kadın Yaşam Merkezi

Spor Kompleksi ve çocuk Oyun Alanı

Mahalle Konakları ve Taziye Evi

Engelsiz Yaşam Merkezi

Katlı Otopark

Amfipark Otopark ve Park Alanı

Altı Yol Kavşağı Düzenlemesi ve Dal-Çık

AKM-Kentpark Yaya Geçiş Köprüsü

Fatih-İstasyon Mahallesi Bağlantı Köprüsü

Kentsel Dönüşüm ve Kent Konutları

Düğün Salonları

İçilebilecek Su ve İndirim

Sosyal Destek Paketi

Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi

Aşevi

Hamam Projesi

Emekli Aktivite Merkezi

Dere Islahı ve Rekreasyon

Modern İşçi Durakları

Amfi Tiyatro

Altyapı Üstyapı Çevre Aydınlatma

Amatör Spor Kulüplerine Destek

Çocuklar İçin

Robotik Kodlama-Yazılım-Yapay Zeka Kursları

Yeni Mezarlık

Öğe Tanıtım 5

Program Öğe’nin meclis üyesi adaylarını tek tek tanıtması ile son buldu.

Öğe Tanıtım 8

Öğe Tanıtım 9

Kirada Tavan Uygulaması Kalkarsa Zam Oranı Ne Olacak? Kirada Tavan Uygulaması Kalkarsa Zam Oranı Ne Olacak?

Aa2-2

Aa3-3

Aa-4

Muhabir: Tuba Turhan