Bağlık ve Fatih Mahallelerinde coşkulu kalabalıklara hitap eden Belediye Başkanı Vahap Akay, kendisinin 10 yıl belediye başkanlığı yaptığını Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe’nin 5 yıl iktidar partisinin ilçe başkanlığı yaptığını belirterek, “Bu memleketin bakanlıkları, Türkiye’nin her yerinde yatırımlar yapıyor. Sen 5 yıl ilçe başkanlığı yaptın. Çerkezköy’e ne kazandırdınız? Bak ben yaptıklarımı anlatıyorum. Sana tahsis ediyorum. Yatırımlar ortada. Siz ne yaptınız Allah aşkına? Bırak yapmayı, yapanlara da mani oldunuz, başka hiçbir şey yapmadınız” dedi.

HOPLAYAN ZIPLAYAN VİDEOLAR PAYLAŞIYORLAR

AK Parti Adayı Abdullah Öğe’nin bazı noktalardaki su birikintilerini çekerek hoplayan, zıplayan videolar paylaştığını ifade eden Vahap Akay, “Su birikintisi üzerinden hoplayan zıplayan videolar paylaşıyorlar. İki tane su birikintisinin üzerinden zıplayan video çeken arkadaşlarım size sesleniyorum. Siz zamanında Hükümet Konağı önünden Zodyak botlarla milleti Ambardere’ye gönderdiniz. Millet su altında boğuldu.  Bu milleti suyun altında boğdunuz, bir karış suda video çekiyorsunuz. Bu milleti Zodyak botlara mahkum edenler, bir karış suyu bana anlatamazlar, bu milleti de kandıramazlar. Kimse kusura bakmasın” diye konuştu.

VERDİĞİM SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN GURURUYLA BURADAYIM”

2 dönemdir görevde olduğunu ve 31 Mart seçimlerine çok kısa bir süre kaldığını hatırlatan Akay, “Daha önce yine bu meydanda, yine bu alanlarda sizlerle beraberdik. 5 yıl geçti ve aynı meydanda tekrar birlikteyiz. Bir kere daha bize inandınız, bize güvendiniz ve 2024’ün Mart ayındayız. Fatih Mahallesi, Bağlık Mahallesi yeniden bize inanıyor. Allah hepinizden razı olsun. Çerkezköy’de herkesin belediye başkanı olduk. Şimdi herkesin belediye başkanı olan bu kardeşiniz, 10 yıl boyunca bu memleketin çocukları için, çocuklarımız için yeni alanlar açan, park alanları yapan, hiç kimseyi unutmayan, eğitim alanları açan, parklarını, bahçelerini, zapt edilmiş parklarını çocuklarına armağan eden bir belediye olduk. Her an her zaman vatandaşıyla kucaklaşan, Ramazan geldiğinde iftar sofraları kuran, camilere, Edirne’ye, İstanbul’a hemşerilerini gönderen bir belediye olduk biz. Düğünde beraberdik, cenazede beraberdik, hüznü paylaştık, sevinci paylaştık, her anı paylaşan bir belediye olarak yolumuza devam ettik” ifadelerini kullandı.

Akay1-2

AKLINCA AYRIMCILIK YAPIYOR ARKADAŞLAR

Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan Kızılpınar Kapalı Pazar Yeri’nde iftar programı düzenleyen Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe’nin burada yaptığı “Bulunduğumuz pazar yerini bile önceki yıkılan pazar yerinin saçları ile yaptılar. Bu pazar yerine de ‘Kapalı Pazar Yeri yaptık diye övünen bir Belediye yönetimi var” sözlerine çok sert tepki gösteren Akay, “Çerkezköy’den bir pazarı sökmüşüz, Kızılpınar’a göndermişiz. ‘Kızılpınar buna mı layıkmış?’ demiş. Aklınca ayrımcılık yapıyor arkadaşlar. Çerkezköy’e yeni bir pazar yeri kazandırdık. Bataklık olarak teslim ettiniz Pazar yerini bataklık olarak. Bataklık Pazar yerini sil baştan, modern bir şekilde yaptık ve bugün hemşerilerim güvenle kullanıyor. Oradan çıkarttığımız demirleri tabi ki yeni bir pazar yerinde kullanacaktık, Kızılpınar’da kullandık. Çöpe mi atsaydık. Tamamını yeniledik sadece demirini kullandık. Buradan bir ayrımcılık hissiyatı vermek üzere bu cümleleri kurmaya çalışıyorsunuz. Siz önce bataklık bıraktığınız, çamur içinde pazara gönderdiğiniz bu millete çıkın da bir hesap verin görelim bakalım. Beğenmediğin pazar yerini Çerkezköy Belediyesi’nden talep ettin, biz de tahsis ettik ve akşam iftar yaptınız. Toplamışsın hemşerilerimi iftar vermişsin, Allah kabul etsin. Onu biz yaptık kardeşim. Şimdi Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri’ni istemişsiniz, ‘Verin tabi ki hemşerilerim iftar sofrasında buluşsun’ dedim. O pazar yerini de biz yaptık kardeşim. Biz Veliköy’de de iftar vermek istiyoruz demişler. Veliköy Düğün Salonu’nu istemişler. Verin, hemşerilerim iftar yapsın. Onu da biz yaptık ama. Ağlayayım mı, güleyim mi. Atatürk Kültür Merkezi’ni istemişler tanıtım yapacaklarmış. ‘Tabi ki verin duyursun’ dedik. Atatürk Kültür Merkezini de biz yaptık kardeşim. Siz hangi eseri bıraktınız, hangi eseri? Şimdi eğer arzu ederlerse Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne düğün salonu yaptık orası da çok güzel oldu. Buyursunlar iftar versinler. Hemen tahsis edeceğiz. Yetmez, yetmez Kızılpınar Düğün Salonumuzu inşallah Çarşamba günü açıyoruz. Orayı da istesinler, orayı da vereceğiz. Bu dönem iki yeni düğün salonu, geçen dönem bir yeni düğün salonunu Çerkezköy’e kazandırdık. Bu dönem inşallah Fatih Mahallesi’nde yarı açık düğün salonunu yapacağız. Aynı düğün salonundan İstasyon Mahallesi’ne yapacağız, Bağlık’a yapacağız. 5 yıl sonra buradayız, yine bekleriz” dedi.

Akay3-4

Kızılpınar’da suların üst katlara çıkmıyor yönündeki eleştirilere de cevap veren Akay, “Kızılpınar’da demişler ki ‘Buranın alt yapısını yapacağız, sular yukarıya çıkmıyor’ 2014 yılında AK Parti belediyeciliğinden Kızılpınar içme suyu hattını teslim ettiniz. Sonra aradan 5 yıl geçti içme suyu hattı iflas etti. Şimdi kendi beceriksizliğini, kendi yapamadığın işleri yeniden ben yapacağım diye anlatmaya çalışıyorsun. Yazık değil mi bu milletin parasına. Sizin yüzünüzden Kızılpınar’ı 50 kilometre daha kazacağız. Atatürk Viyadüğü yaptınız, yürümeye yan yolları yok. Yan yolları açtık, rahat rahat yürünür hale geldi. 2013 yılında Pınarca Deresini ıslah ettiler. Pınarca deresinin şimdi haline bir bakın. Ne diyeyim, Allah saklasın diyeyim sadece. Bu arkadaşlardan bu milleti Allah korusun diyeyim, başka da bir şey söylemiyorum ben” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy’de 3 adrese kaçakçılık operasyonu Çerkezköy’de 3 adrese kaçakçılık operasyonu

 ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ HERKESİN BELEDİYESİ OLDU

 10 yıl evvel bu sokaklarda gezerken, ‘Çerkezköy Belediyesi bir sosyal demokrat belediye, bir sosyal belediye olacak’ dediklerini anımsatan Akay, “Hemşerileriyle her an buluşan, çocuklarıyla buluşan, gençleriyle buluşan, memleketin altına yatırım yapan, üstüne yatırım yapan bir belediye olacağız demiştik. Bu sözle yola çıkmıştık. O sözün üzerinden tam 10 yıl geçti. 10 yıl boyunca Çerkezköy Belediyesi herkesin belediyesi oldu. Biz de Çerkezköy’de herkesin belediye başkanı olduk” dedi. 

BU GÖNÜL İTTİFAKINI BOZAMAYACAKSINIZ

10 yıl boyunca hiç kimseyi ayırmadan, ayrıştırmadan, ‘sen’ demeden, ‘ben’ demeden, ‘senden’ demeden, ‘benden’ demeden bu topraklarda hoşgörüyü buluşturduklarını da söyleyen Vahap Akay, “Çocukları aynı sıralarda okuyan, cenazede aynı safta yan yana duran, düğünde aynı halayda beraber oynayan komşularız biz. Aramıza ayrılık, fitne sokmaya çalışanları görüyorum. Fatih Mahallesi’nden sesleniyorum. Milletimizle aramızda ördüğümüz gönül bağlarını, bu güzel birlikteliği, memleketimin 7 coğrafyasından, 81 ilinden gelmiş tüm hemşerilerimle buluştuğum bu güzel topraklarda kurduğumuz bu gönül ittifakını bozamayacaksınız. Her konuşmada, her lafın arasında bir iliştirme var, akıllarının arkasında bir ayrımcılık var. Olmaz, burası Çerkezköy. Bunları yapmayın” ifadelerini kullanarak 31 Mart Yerel Seçimleri için destek istedi.

Akay-6

 
 
 
 

Muhabir: Barış Karapaça