CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı ve mevcut başkan Vahap Akay, CHP belediye meclis üyesi ve meclis üyesi adayı Enver Bayram ev sahipliğinde Fevzipaşa Mahallesinde vatandaşlar ile buluştu. 

Çerkezoğlu Kafe’de gerçekleşen programa CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, Kadın Kolları Başkanı Emel Şencan, Gençlik Kolları Başkanı Aytekin Şahinkaya, CHP belediye meclis üyeleri, meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

“1 NİSAN DA SİZLERİN DE DESTEĞİ İLE KAZANACAĞIZ”

Programda ilk olarak konuşan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, “ Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz Pazar günü hem yeni 5 yıla ait projelerimizi hem de yeni meclis üyesi adaylarımızın tanıtıldığı bizi çok motive eden bir toplantı gerçekleşti. Geçen 10 yılda biz Çerkezköy’de yaşayanlar olarak, Çerkezköy’ü daha önce bilenler olarak Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı ve onun belediye başkanı ile nasıl bir süreç geçirdiğimizi hep birlikte gördük. Şimdi önümüzde yeni bir 5 yıl var. Yeni bir yola çıkıyoruz. Aramıza yeni katılan ve birlikte olduğumuz yol arkadaşlarıyla ve tabi ki siz Çerkezköylü hemşerilerimizle bu 5 yıla hazırlanıyoruz. Çok genç dinamik ve dürüst bir belediye başkanımız var. Başkanımız yeniden aday oldu. Bizler, yol arkadaşları olarak onun yanında olup, onun gücüne güç katıp umarım 1 Nisan da sizlerin de desteği ile kazanacağız. Buna yürekten inanıyoruz.” Dedi.

Akay2-4

“ÇERKEZKÖY’DE ÜÇÜNCÜ DÖNEMDE DAHA İYİ İŞLER YAPILACAK”

Ardından konuşan CHP belediye meclis üyesi ve meclis üyesi adayı Enver Bayram, “Çıraklık ve kalfalık dönemi bitti, artık ustalık dönemine geldi sıra. Herkes gelerek, genç başkanımızın yanındayız dedi. Burada buluşmaktan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. 2 dönemdir mensubu olduğum Cumhuriyet Halk Partisinde, genç başkanımızla çalışmanın onuresini yaşadım. İnşallah sizin de vereceğiniz oylarla, Çerkezköy’de üçüncü dönemde daha iyi işler yapılacak.” Diye konuştu.

Akay5

“SOKAK SOKAK, KAPI KAPI HEMŞEHİRİLERİMİZLE BULUŞMAYA BAŞLADIK”

Programın devamında CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı ve mevcut başkan Vahap Akay konuştu. Akay konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
31 Mart 2024’ de giden yolda biz yine ilk gün ki heyecanla, aynı duygularımızla 2014’te çıktığımız yolda yine kol kola yine beraberdik. 2019 yılında yine sokaklarda, meydanlarda buluştuğumuz zaman Çerkezköy’e dair heyecanlarımızı sizlerle paylaştığımız da yine beraberdik. Aradan 10 yıl geçti, şimdi 2024’ün 31 marttına gittiğimiz de yine sizlerle beraber olmaktan duyduğum gurur ve mutlukla tüm hemşerilerimizi sevgi ile selamlıyorum. Yeni bir 5 yılın arifesindeyiz. Biz yine sokak sokak, kapı kapı hemşehirilerimizle buluşmaya başladık. Bu güzel akşam bunlardan bir tanesi.

Nörolojik rahatsızlıkların karşısında yükselen çığır açıcı tedavi Nörolojik rahatsızlıkların karşısında yükselen çığır açıcı tedavi

“HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYDUĞUMUZ YENİ BİR 5 YILA GİRİYORUZ”

Bıkamadan 33 gün boyunca 10 yılda bu topraklara ne hizmet ettiysek onları kapı kapı anlatacağız. Ancak daha yapacak çok işimiz var. 10 yıl evvel bu topraklarda, bu sokaklarda gezerken tabelada 115 bin yazıyordu. 2019 yılı geldi, biz yeniden sokaklarda gezerken bu sefer tabela da 175 bin yazıyordu. Şimdi yeniden sokaklardayız, tabela da şuan 215 bin yazıyor. Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin kenti Çerkezköy. Memleketin 7 coğrafyasından 81 ilinden gelen herkes ile beraber olmaktan ve Çerkezköy’e değer katmaktan, hizmet etmekten gurur duyduğumuz yeni bir 5 yıla giriyoruz.  

“HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM DİYE BİR SÖZ VERDİM”

8 Nisan 2014’te göreve gelip, mazbatayı aldığım ilk gün belediyenin kapısından içeri girerken bir şey söyledim. Dedim ki, ben bu kapıdan içeri giriyorum, ben artık bu saatten sonra herkesin belediye başkanı olacağım diye bir söz verdim. O gün bu gün hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, siyasete nerden bakarsa baksın herkesin belediye başkanı olacağım diye bir söz verdim. O günden itibaren, ayrım gözetmeksizin bu topraklarda yaşayan herkesle el ele verdim kol kola verdim. Annelerimle, ablalarımla ve kardeşlerimle yan yana geldim. Her siyasi fikre saygı duyan ve bu topraklara hizmet eden bir 10 yıl geçirdik. Şimdi yep yeni bir 5 yılın arifesindeyiz. Bir kere daha Çerkezköy’e hazmet ermek için meydanlarda bulaşacağız.

Akay 1

“SU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Su sorunu olan mahallelerde yeni dönemde alt yapı çalışmaları yapacaklarını ve su sorununu gidereceklerini dile getiren Akay, “Fevzipaşa, başta olmak üzere Gazi Osman Paşa ve İstasyon mahallesinin içme suyu sorununu çözeceğiz. Bu dönem Atatürk ve Öztrak Caddelerine, onlara bağlı 26 sokakta alt yapı işleri yaptık. Şimdi ki işimiz bu mahallelerimizin su sorununu çözmek olacak. Bu dönem Fevzipaşa Mahallesinin altını üstüne getireceğimiz bir dönem olacak. Yeniden toz toprak ile buluşacağız. Yeniden çamuru göreceğiz. Büyüyen Çerkezköy’de alt yapı yatırımına kararlılık ile devam etmekten başka çaremiz yok.” İfadelerini kullandı. 

Akay, konuşmasının ardından vatandaşların sorularını yanıtladı. 

Ardından program son buldu. 
Akay3-2

Akay4

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan