CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı ve mevcut başkan Vahap Akay, seçim çalışmaları kapsamında 7’nci mitingini Yıldırım Beyazıt Mahallesinde verdi. CHP Çerkezköy Belediye Meclis üyesi adaylarının tanıtımı ile başlayan miting, ardından Akay’ın toplanan kalabalığa konuşması ile devam etti.

Yeni dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projelerden bahseden Akay, “Son 10 yılda Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde birçok yeni yatırımla buluştuk. Buralar gelip gidenler olmuş. Boş boş konuşanlar olmuş. Anlatacağım birazdan. Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Mahalle Evimiz düğün salonu arkasında hazır. Kadınlarımızı Yıldırım Beyazıt Mahalle Evinde buluşturacağız. Seçim beyannamemize yazdık inşallah taziye eviyle buluşacağız. Bu dönem Halk Ekmeği yaptık. Halk Ekmek bu gün 14 satış noktasında. Yetmez, bu dönem Halk Et ile buluşacağız. Halk Et ile vatandaşının ekonomik zorluklarının yanında olan, ete kısıtlı ulaşan vatandaşlarının yanında olan bir belediye olacağız. Halk Süt ile çocuklarına süt dağıtan bir belediye olacağız. Trafik sorununa yeni çözüm önerileriyle karşınızda olacağız. Ulaşımda yeni bir revizyona gideceğiz. Bu dönem iki yeni kent lokantası açacağız. Vatandaşlarımızı ucuz ve kaliteli hizmetle buluşturacağız. Halk Kart ile dayanışma düzenimize yeni bir serüven getireceğiz.” Dedi.

“BU DÖNEM ALT YAPIDA KANAL, YAĞMUR SUYU VE İÇME SUYU KAZILARI OLACAK”

Akay, “Tarım sokak üzerindeki aydınlatma çalışmalarını, TREDAŞ’ın görmüş olduğunuz direklerini yer altına alamamasından dolayı yapamamıştık, aydınlatamamıştık. İnşallah bu dönem bu TREDAŞ hatları aşağıya alacak. Biz de yepyeni, ışıl ışıl bir Tarım Sokak yapacağız. Bu dönem alt yapıda kanal, yağmur suyu ve içme suyu kazıları olacak. Kanalizasyon kazılarının olacağı, yağmur suyu ve içme suyu kazılarının olacağı alanda üst yapı çalışmaları yapmadık. Bu sokaklarımızda eksiklikler var. Sebebi alt yapı çalışmalarının tamamlanmamış olmasıdır. İnşallah bu dönem alt yapıdan sonra üst yapısını tamamladığımız bir Yıldırım Beyazıt Mahallesi olacak. Bu dönem 57 sokakta asfalt, beton, parke yol çalışması yapıldı. Bu dönem Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne bir söz vermiştik. Sözümüzü tuttuk da geldik. Düğün salonumuz Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nin emrinde. Kayıtlar yakında açılıyor. O güzel salon Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

Vahap Akay Yıldırım Mahallesi2

“SİZ GÖRMEYELİ ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ”

Öğe’nin “ Hiçbir şey yapmamışlar” sözüne cevap veren Akay şu ifadeleri kullandı:

AK Parti İlçe Teşkilatında bayramlaşma programı AK Parti İlçe Teşkilatında bayramlaşma programı

Geçtiğimiz dönem 170 dönümlük bir kent ormanını, bir piknik alanını hemşerilerimizin hizmetine sunmuştuk. Şimdi ilave 580 dönümlük kent ormanı, 170 dönüme ilave oluyor. Çalışmalar yüzde 85 seviyesine geldi. Bu Mayıs’ta, Haziran’da hemşerilerimizin hizmetinde. Birileri gezmiş dolaşıyorlar. Piknik alanı yok diye açıklama yapıyorlar. Çerkezköy’ü çıkın gezin bakalım neler olmuş memlekette. Siz görmeyeli çok şey değişti. Yukarıya bir de gölet yaptık. Çıkın göletin başına bir fotoğrafınız olsun Çerkezköy’de. Görün bakalım ne güzellikleri bu topraklara kazandırmışız biz. İnşallah 750 dönümlük çalışmadan sonra Kızılpınar Kocameşe’de yapacağımız revizyondan sonra Kocameşe’de yeni bir dönem hayat bulacak.

“SEN 10 SENE EVVEL GELECEKTİN BURAYA”

Şimdi mahalleye gelmişler meydanı boş zannetmişler. Halbuki meydan ağzına kadar tıka basa dolu. Bindirilmiş kıtalar yok, mahalle burada. Demişler ki ‘bu mahalle kaderine terk edilmiş. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bir deremiz vardı, kanalizasyon dereye akıyor. Mahalleye kokudan girilmiyor.’ Bak şimdi bu memleketi tanımayanlara, tarihini bilmeyenlere tarihini hatırlatmak benim boynumun borcu. 2014 yılında ben bu sokaklarda kapı kapı gezdiğimde, sizlerden oy isterken, beni bu topraklara belediye başkanı yapın, ben bu topraklara hizmet etme azmi içerisindeyim, 35 yaşında bir kardeşinize destek olun ben bu topraklara hizmet edeceğim diye karşınıza çıkmıştım. O gün Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde gezip dolaşırken bu memleketin en büyük sorunu, biz kapımızı penceremizi o bataklık Kavak Dere yüzünden açamıyorduk. Sonra ne oldu, biz o dereyi 2014-2019 döneminde Büyükşehirle birlikte ıslah edeceğiz dedik. Dereyi Islah ettik. Dere kenarındaki yapıları kaldırmak zorunda kaldık. Kaldırdık ve komple ıslah ettik. Kavak Dereye deşarj olan 8 tane kanalizasyon hattını kestik attık. Yeni hatlar çektik. Kavak Dereyi ıslah ederken 8 tane de o dereye giden kaçak fabrika atığını kestik attık. Kanalizasyon ve fabrika atıklarını yıllar boyunca Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne solutanlar 10 sene sonra çıkmışlar kokudan bahsediyorlar. Sen 10 sene evvel gelecektin buraya. Bıraktığınız belediyenin bu mahalleyi nasıl kokuya boğduğunu o zaman görecektin sen. Biz o dönem kanalizasyon kokusundan, bu memleketi fabrika atık kokusuna mahkum edenlerin karşısından Kavakdere’yi sil baştan ıslah ettik. Bu mahalleyi 2017 yılında önce kokudan kurtardık, 13 bin metrekare bir park alanını Yıldırım Beyazıt Mahallesinin hizmetine sunduk. Bu dönemde 22 bin metrekare park alanını Yıldırım Beyazıt Mahallesine kazandırdık. Şimdi soruyorum, bu memleketi kaderine terk eden kimmiş kardeşim?  Bu memleketi kaderine terk eden sizsiniz. Pis havayı hemşehrilerime solutan sizsiniz. 10 sene çıkmışsın buraya gelmişsin diyorsun ki “havalar bilmem ne olmuş” geç kardeşim onları. Bu memlekette bu millet senin anlattığına mı inanacak yoksa yaşadığı değişime mi inanacak. Lafa gelince “Millete tepeden bakmaya değil, hizmetkar olmaya geldik” diye cümle kuruyorsun. Millete tepeden bakan siz, bu millete hizmet eden de biziz kardeşim.”

Vahap Akay Yıldırım Mahallesi3

“ALLAH RAZI OLSUN DE YA”

Öğe’nin “ Yapmadığın şeyleri niye ben yapıyorum diyorsun” sözlerine yanıt veren Akay, “Demiş ki arkadaşımız, “kütüphane yapıldı, kütüphaneyi sen yapmadın hayırsever yaptı.” Hayırseveri bulmuşuz Allah razı olsun de ya. Bu memleketin çocuklarına gitmişiz proje hazırlatmışız, Allah gani gani rahmet eylesin Andon Arakelyan bu memleketin bu çocuklarına bir kütüphaneyi yaparım dedi. Ona kısmet olmadı mirasçılarına kısmet oldu. Günde bin kardeşimizin girdiği bir kent kütüphanesini kazandırdı. Atatürk Viyadüğü ’nü ben genişlettim demişim. Evet, kardeşim büyükşehre genişlettirdik biz. Sizin zamanında beceremediğiniz, Viyadüğünü yaptığınız, yürümeye yolun olmadığı, engelli kardeşlerimizin geçemediği Viyadüğü büyükşehre genişlettik. Biz de aydınlatmasını yaptık. Allah razı olsun de ya. Atatürk Kültür Merkezini büyükşehir yapmış. Yaptırdık kardeşim, yatırdık mı yaptırdık. Yarım yamalak yapmışız, yarım yamalak yapmak sizin işiniz. Bütün yarım yamalak işlerinizi biz topluyoruz. 10 yıllık hezimetinizi biz tamamlıyoruz memlekette bunu biliyor.” İfadelerini kullandı.

“İLÇE BAŞKANIYKEN BİR GÖLGE BAŞKAN GİBİYDİN”

Öğe’yi “sen ilçe başkanıyken ne hizmet yaptın?” diye eleştiren Akay, Geçmiş dönemde sen ilçe başkanı, ben belediye başkanıyken dönemin milli eğitim müdürüyle el ele kol kola, dönemin milletvekiliyle, iktidar partisiyle 60 kişilik sınıflarda okumasın, bu topraklara okullar lazım diye kapı kapı gezdik. Ya arkadaş, ne yaptın ya. Arpa boyu kadar iş yaptığını gören varsa ben başka bir şey söylemeyeceğim. İlçe başkanıydın hiçbir şey yapmadığın bir mücadeleden sonra şimdi çıkmışsın hizmet edeceğim diye, milletin karşısına çıkmaya çalışıyorsun. Bu millet her şeyin farkında kimse kusura bakmasın. İlçe başkanıyken bir gölge başkan gibiydin. Birilerinin gölgesindeydin. Şimdi emekçiye baskı kuran, emekçinin oyuna göz diken, emekçinin oyuna sahip çıkmaya çalışan sendikacıların gölge başkanı olma yolundasın. Allah yolunu bahtını açık etsin senin.” dedi.

“BU TOPRAKLARDA YAŞAYAN HERKESİN ÇERKEZKÖY’ÜN 10 YILLIK DEĞİŞİMDE BİR GÖRDÜĞÜ VAR”

Akay son olarak, “Şimdi yine aynı senaryolarla, sosyal medyada sahte sahte hesaplarla milletin kapasını karıştıracağınız zannettiğiniz bir seçime gidiyorsunuz. Bir hesap yapıyorsunuz ayrıca. Onu oradan destekletirsem, burayı böler, bunu buradan destekletirsem burayı böler bizde seçimi kazanırız diyorsun. Senin bölerek, parçalayarak seçim kazandırma hesabınızın varsa bu milletin de birleştire birleştire bu oyunu bozma hesabı var. Bu topraklarda yaşayan herkesin Çerkezköy’ün 10 yıllık değişimde bir gördüğü var. Bunu hiç mi hesaba katmadınız siz.” diye konuştu.

Vahap Akay Yıldırım Mahallesi1

Muhabir: Barış Karapaça