CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı ve mevcut başkan Vahap Akay, seçim çalışmaları kapsamında 5’nci mitingini Fevzipaşa Mahallesinde verdi. CHP Çerkezköy Belediye Meclis üyesi adaylarının tanıtımı ile başlayan miting, ardından Akay’ın toplanan kalabalığa konuşması ile devam etti.

Memiş, Başkan Yardımcısı oldu Memiş, Başkan Yardımcısı oldu

“FEVZİPAŞA MAHALLESİNİ HER ŞEYE RAĞMEN KURTARACAĞIZ”

Konuşmasına su sorunları yaşayan Fevzipaşa Mahallesi ve çeşitli yerlerde alt yapı çalışması yapmak istediklerini, fakat iller bankasından bu konu ile alakalı kredi taleplerinin olumsuz kaldığını dile getirerek başlayan Akay, “Fevzipaşa Mahallesinin en temel sorunu içme suyu hatları. Biz bu dönem içerisinde Büyükşehir Belediye başkanımla beraber iller bankasının kapısını çaldık. İller bankasından Fevzipaşa Mahallesi dahil olmak üzere Çerkezköy’ün alt yapısına yatırım yapabilmek için iller bankasından kredi talebinde bulunuldu. Kredi talebi cevapsız kaldı. 10 Şubat 2021 tarihinde Kadir Başkanım nezaketle dönemin ilçe başkanı arkadaşıma dedi ki, “arkadaşa şu iller bankasına destek olun da sizde Çerkezköy hizmet alacak. Çerkezköy’e bir arpa boyu faydanız olsun. O krediyi verin bizde bu alt yapıya başlayalım.” diye talepte bulundu. Bu arkadaşların kendilerine faydası var da bu millete zerre katkısı olmadığı için bunları görmezden geldiler. Çerkezköy için ellerini taşın altına koymadılar, koymazlar. Biz inşallah bu dönem, Fevzipaşa Mahallesinde 5 ana caddede, 91 sokakta krediyi verseler de vermeseler de büyükşehir belediyesiyle beraber karış karış kazacağız. Fevzipaşa Mahallesini her şeye rağmen kurtaracağız. Destek olsalar da kurtaracağız olmasalar da kurtaracağız. Bunları anlatma sebebim, bu millete zerre kadar faydalarının olmadığının altını çiziyorum. İnşallah karşımızdaki Fevzipaşa Camiini de  Osmanlı Camii gibi aydınlatacağız. Biz bunları yaparken gecenin 1 buçuğunda buralarda birilerini görebilirsiniz korkmayın. Biz bu milletin faydasına olan her işi yaparız.” dedi.

“KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNİ HER ŞEYE RAĞMEN BURADAN TAŞIYACAĞIZ”

Bakanlığın küçük sanayi sitesinin taşınması yönünde imza vermediğini belirten Akay, seçilmeleri halinde o imzayı alacaklarını ve küçük sanayi sitesini taşıyacaklarını belirtti. Akay, “Şuan Çerkezköy’ün sınırlarında 857 tane esnafımız var. Biz son 5 yılda 857 esnafımızı buradan söküp çıkarma mücadelesi verdik. Biz 2 Haziran 2020 tarihinde burayı buradan söküp almak için Valiliğe yazı yazmışız. Valilik olumlu cevabını bakanlığa 16 Temmuz 2020 tarihinde göndermiş. Sadece bir imza atabilselerdi küçük sanayi sitesini buradan söküp alma mücadelesine başlamıştık. Biz Çerkezköy için mücadele etmeye çalışırken, bu arkadaşlara bize yardımcı olun, bakanlığın kapsında bu işe destek olun derken, bu taleplerin tamamını görmezden gelen bir bakanlıkla karşı karşıya kaldık. Şimdi diyoruz ki 3 buçuk sene bizi oyaladınız. 3 buçuk yıl sonra bugün burada söylüyorum, Çerkezköy Belediyesi o küçük sanayi esnafıyla birlikte o sanayi sitesini el birliğiyle oradan söküp alacak, Pınarça yolundaki alana taşıma mücadelesi verecek. Bu arkadaşlar biz bunu TOKİ eliyle yapacağız diye esnafımıza anlatmaya çalışıyorlar. TOKİ eliyle bunu yaparsa TOKİ kendi başına oraya küçük sanayi sitesini yapar bizde burada esnafımızla baş başa kalırız. Buradan esnafıma da Fevzipaşa Mahallesi sakinlerime de sesleniyorum. Kooperatiflerle bir iş birliğiyle, Çerkezköy’deki 857 esnafımı da bir araya getirerek buradaki kamu yararını imzaladıkları andan itibaren, biz Çerkezköy’de Pınarça Yolundaki alana küçük sanayi sitesini yaparak oraya taşıma mücadelesine başlayacağız. Bakanlığın 3 buçuk senelik keyfi davranışını inşallah önümüzdeki 6 ay içerisinde kapsında yatarak o kararı alacağız. Küçük sanayi sitesini her şeye rağmen buradan taşıyacağız.” diye belirtti.

“KOCAMAN ÇİVİ GİBİ BİR BİNA YAPTIK, KAFAYI ÇEVİRİP DE BAKSAYDIN”

Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe’nin Veliköy’de verdiği iftarda, kendisi hakkında konuşmasına değinen Akay, “Allaha çok şükür hiçbir iftar sofrasında elime mikrofonu alıp da siyaset yapmadım. Allah bana yaptırmasın. Şimdi duyuyorum iftar sofrasını kurmuşsunuz, almışsınız elinize mikrofonu siyaset yapıyorsunuz. Yapın, huyumdur konuşmam iftarda ben. Demişsiniz ki iftar sofrasında Veliköy’de son 5 yılda hiçbir yatırım yapılmadı, hiçbir çivi çakmadı demişler. Sofrayı kurdukları yer 30 yıldır atıl bıraktıkları 30 yıldan beri 93 yılında yapılmış, belediye başkanları gelmiş geçmiş, gelmiş geçmiş hep de bu arkadaşlardan. Biz o yapıyı almışız 30 yıllık atıl yapıyı. Evvelki akşam açtık. İçin kreş var, etüt salonu var, kütüphane, taziye yeri, 112’ye yer, muhtarlık binası, kitap kafe diye açılışını yaptığımız binanın gölgesinde hiçbir çivi çakmadılar diye cümle kurmuş. Arkadaş, kafayı çevirseydin de bir baksaydın. Kocaman çivi gibi bir bina yaptık. Bir kafayı çevirip de baksaydın. 30 yıl unutmuşsun, 30 yıl. Bütün unuttuklarınızı biz yaptık. Atatürk Viyadüğü yaptınız, yürümeye yolları yok. 29 Ekim Spor Kompleksi yaptınız, ahıra dönmüştü. Çocuklara spor alanına çevirdik. Nereden başlayayım, neresini anlatayım bilemedim.” diye konuştu.

“TERMİK SANTRAL İLE HAVA KİRLİLİĞİ DÜZELECEK DİYE BU MİLLETE YEDİRMEYE ÇALIŞIYORDU”

Termik santral konusunda Öğe’ye eleştirilerini sürdüren Akay, “Bu topraklarda tarih herkesin aynası. Geçmiş tarih herkesin aynası. Biz bu topraklar için mücadele ettik. Ben 10 yıllık mücadele içerisinden geliyorum. Korkmadan, cesaretle hemşerilerim beni anlar, ben kendimi anlatırım. Biz bu topraklar için mücadele ederken, termik santral yapılmasın derken arşivi karıştıran arkadaşlarım bana gösterdiler. Ben belediye başkanıyım bu arkadaş ilçe başkanı.  Birileri fotoğraf paylaşıp kömürlü termik santral ile hava kirliliği azalacak diye paylaşım yapmış. Kömürlü termik santral ile hava kirliliği azalacak diye paylaşım yapmış. Biz kapı kapı geziyoruz bu çocuklar küle doğmasın, kömürle yaşamasın diye o burada aldığı talimatla termik santral ile hava kirliliği düzelecek diye bu millete yedirmeye çalışıyordu. Bu milletin iyiliğini düşünmezsiniz.

10 GÜN SONRA PAZAR GÜNÜ, KARNE GÜNÜ

Siz, etrafınızdaki üç beş kişiyle, kurduğunuz zenginler kulübüyle bunun dışında hiç kimseye fayda sağlamazsınız. Çıkın anlatın, Allah aşkına çıkın anlatın kime ne fayda sağladınız. 5 yıllık ilçe başkanlığı döneminizde kime ne fayda sağladınız çıkın bu millete anlatın. Bu millet ortada bir oyun varsa çözer demiştim. 10 gün sonra Pazar günü, karne günü. Ben bu karne gününde geçer not alacağıma inanıyorum. Ben alnım ak, başım dik 10 yıl sonra yeniden Fevzipaşa Meydanındayım.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Barış Karapaça