Albayrak'tan 'Kanal İstanbul' açıklaması

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 'Kanal İstanbul' projesi ile ilgili 'Felaket ile sonuçlanacak çılgın bir proje olan Kanal İstanbul Projesi'nden derhal vazgeçilmelidir.' dedi.

Albayrak'tan 'Kanal İstanbul' açıklaması

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaptığı yazılı açıklamada, “Son dönemde ülke gündeminde geniş bir yer tutan Kanal İstanbul, felaketle sonuçlanacak bir projedir. Karadeniz ve Marmara Denizi arasında açılacak kanal, milyonlarca yılda oluşan doğal yapıyı bozacağı gibi yer altı ve yer üstü kaynaklarını yok edecek, deprem riskini artıracak, medeniyetler kenti İstanbul ve Trakya’da nüfus yoğunluğunu artırarak kentsel sorunlara sebep olacak, ülkemize ve halkımıza çok büyük bir mali yük getirecektir. Felaket ile sonuçlanacak çılgın bir proje olan Kanal İstanbul Projesi’nden derhal vazgeçilmelidir. Güzel Tekirdağ’ımızı ve dolayısıyla bizleri komşu ilimiz İstanbul’dan ayıracak olan bu projeye karşı olduğumuzu kamuoyuna saygıyla ilan ediyor ve Sayın Ekrem İmamoğlu’nun haklı mücadelesini destekliyorum.” dedi.

Yorumlar 2
Volkan 26 Aralık 2019 19:14

Siz zaten herşeye karşısınız iyi olacak birşeyede muhalefetsiniz CHP zihniyeti bu olmamalı yapılan güzelliklere yeniliklere ve modernizme yanında olması gerekirken İmamoğlu gibi misyoner bir yapının arkasından giden siz Albayrak,Akay, ve sizin gibi düşünen başkanlarada biz karşıyız ne olacak şimdi.Bırakın gidin o zaman

Ömer 26 Aralık 2019 14:58

Tekirdagin sorunlarını çözün ilk önce istanbulu sonra düşünürsun. Toz toprak içinde yasatiyorsun kendi vatandasini