Sosyal medya, sıra dışı içeriklerle dolup taşarken, Aleyna Dalveren'in lüks bir otomobilin üzerinde dans edip, etrafa para saçması ve belindeki silah ile poz vermesi büyük yankı uyandırdı. Bu tehlikeli şov, Dalveren'in sosyal medya hesabından paylaşılınca, hukukun gözünden kaçmadı.

Emniyet Güçlerinden Hızlı Hareket

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Dalveren'in provokatif eylemlerine sessiz kalmadı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak, para sahteciliği ve ateşli silahlar kanununa muhalefet suçlarına yönelik soruşturma başlatıldı. Dalveren, sosyal medyada paylaştığı lüks araçtaki sahte para ve silah görüntüleri sonrası hedef haline geldi.

Operasyon ve Yakalanma Anı

Polis ekipleri, Dalveren'i yakalamak için Maltepe'de bir operasyon düzenledi. Bu operasyonla Dalveren, suç unsurlarıyla birlikte emniyete götürüldü. Soruşturma sırasında Dalveren'in evi, aracı ve iş yerinde yapılan aramalarda dikkat çekici miktarlarda yabancı para, para sayma makinesi, sahte emniyet araç giriş kartı ve kelepçe gibi çeşitli deliller ele geçirildi.

Suç Ağı ve Bağlantılar

Dalveren'in yalnız hareket etmediği, suç gelirlerinin aklanması suçundan tutuklu bulunan Dilan Polat ve diğer sosyal medya fenomenleriyle yoğun bir şekilde irtibatlı olduğu belirlendi. Bu durum, sosyal medya üzerinden yürütülen suç faaliyetlerinin geniş bir ağı olduğunu gözler önüne serdi.

Kontrolden çıkan hafif ticari araç, park halindeki 14 araca çarptı Kontrolden çıkan hafif ticari araç, park halindeki 14 araca çarptı

Aleyna Dalveren kimdir?

1994 yılının renkli dünyasına İstanbul'da gözlerini açan Aleyna Dalveren, genç yaşta sanatın farklı dallarına ilgi duymaya başladı. Eğitimini Nişantaşı Üniversitesi'nde, görsel ve işitsel hikayelerin anlatıldığı Sinema ve Televizyon Bölümü'nde tamamladı. Bu eğitim, onun sanat yolculuğunda sağlam adımlar atmasını sağladı.

Sanat Yolculuğunun Dönüm Noktaları

Aleyna Dalveren, müzik ve oyunculuk alanındaki çeşitli çalışmalarıyla adından söz ettirmeyi başardı. "Havam Yerinde" şarkısına çektiği klip, uluslararası alanda dahi pop ikonu Britney Spears'ın "Make Me" şarkısının klibine olan benzerliği ile gündeme geldi. Bu karşılaştırma, onun sanatını dünya çapında tanınır hale getirdi.

Ayrıca, tanınmış bir yatak markasının reklam yüzü olarak kamera karşısına geçti ve "Arka Sokaklar" ile "Umutsuz Ev Kadınları" gibi popüler dizilerde rol alarak oyunculuk yeteneğini sergiledi. Televizyon dünyasına ilk adımını "Bugün Ne Giysem" yarışması ile atan Dalveren, 2014 yılında "Hastam Çok" ve "Havam Yerinde" şarkılarıyla müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Editör: Haber Merkezi