Türk futbolunun genç yıldızı Arda Güler, sezon başında Real Madrid'e transfer olarak taraflı tarafsız tüm futbol severleri gururlandırmıştı. Carlo Ancelotti'den yeterince forma şansı bulamayan Arda, bulduğu zamanı ise oldukça iyi değerlendirdi. Sezonun son haftalarına girilirken kendini gösterme fırsatı bulayan Arda Güler, sonunda Real Madrid formasıyla ilk golünü buldu.

Sezon başında Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olarak Türk futbol severleri hem gururlandıran hem de gelecek adına umutlandıran Arda Güler sonunda ilk golünü buldu. Yaşadığı talihsiz sakatlıklar nedeniyle sezonun büyük bölümünü kaçıran Arda Güler, tamamen iyileşmesine karşın Carlo Ancelotti'den forma şansı bulamıyordu. Real Madrid'in tüm maçlarını Arda Güler'i izleme umuduyla takip eden Türk futbol severler ise bu durumdan hiç hoşnut değil.

Her ne kadar Real Madrid formasıyla çok düşük süreler alsa da Arda Güler bu kısıtlı süreleri gayet iyi şekilde değerlendirdi. Yeteneğinin yanına yavaş yavaş tecrübe de katan Arda Güler, nihayet beklenen golü de buldu.

LaLiga'nın 28. haftasında Celta Vigo'yu ağırlayan Real Madrid'de kaşılaşmanın 89. dakikasında Junior Vinicius'un yerine Arda Güler dahil oldu. Sadece birkaç dakika forma şansı bulmasına rağmen bu süreyi oldukça iyi değerlendiren Arda Güler, mükkemmel bir gole imza attı.

12 yaşındaki bedensel engelli Hatice, hemşire olmak istiyor 12 yaşındaki bedensel engelli Hatice, hemşire olmak istiyor

Karşılaşmanın ilk duraklama dakikasında Dani Ceballos'un ara pasında defansın arkasına çok iyi bir koşu yapan Arda Güler, kaleci Vicente Guaita'yı da çalımlayarak dar açıdan topa çok iyi vurdu ve topu ağlarla buluşturdu. Bu gol aynı zamanda Arda Güler'in Real Madrid formasıyla attığı ilk gol oldu.

Editör: Haber Merkezi