KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİ SÜRÜYOR

Zehir taciri uyuşturucu satarken yakalandı Zehir taciri uyuşturucu satarken yakalandı

Kapaklı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü önemli bir seminer ve sergiye daha ev sahipliği yaptı. Program Sanatçı Deniz Sağdıç’ın “Sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilir Sanat” konulu semineri ile başladı. Yaşamı ve sanatsal çalışmaları hakkında bilgi veren Sağdıç, ulusal ve uluslararası platformlardaki sergi ve çalışmalarından bahsetti.

“İCRA ETTİĞİNİZ SANAT GERÇEKTEN ÇOK ETKİLEYİCİ”

Seminerin ardından Sanatçı Deniz Sağdıç’a şilt ve çiçek takdim eden Başkan Çetin, Kapaklı Belediyesi olarak sıfır atık konusunda dikkat çeken çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Başkan Çetin, “Sizleri burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. İcra ettiğiniz sanat gerçekten çok etkileyici. Ülkemizi uluslararası alanda da çok iyi temsil ediyorsunuz. Emeklerinizi ve çalışmalarınızı yürekten tebrik ediyorum.” dedi.

BAŞKAN ÇETİN ESERLERİ TEK TEK İNCELEDİ

Seminerin ardından Görsel Sanatçı Deniz Sağdıç’ın Türkiye ve dünyada benzeri olmayan, atık hale gelmiş her türlü ürün ve objeyi geri dönüşüm ve ileri dönüşüm prensibiyle sanat eserine dönüştürdüğü “0” Zero Point Sergisinin açılışı yapıldı. Görsel Sanatçı Deniz Sağdıç ve katılımcılarla birlikte sergiyi gezen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, eserleri tek tek inceledi.

15 ŞUBAT’A KADAR AÇIK

Özge Öztimur ve Orkestrası’nın caz müzik ziyafeti sunduğu sergi 15 Şubat Perşembe gününe kadar 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Zero4Zero2Zero3Zero

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan