Aydın: Şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yd ediyoruz

Saadet Partisi Çerkezköy  ilçe Başkanı Yusuf Aydın, '18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin bu yıl 107. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu vesileyle aziz vatanı kanları ve canları pahasına bizlere armağan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yd ediyoruz.' dedi.

Aydın: Şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yd ediyoruz

Çerkezköy Bakış  - Saadet Partisi Çerkezköy ilçe Başkanı Yusuf Aydın,  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yılı olması dolayısı ile mesaj yayımladı.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLUĞUN BİLİNCİNDEYİZ”

Aydın, mesajında şu ifadelere yer verdi: 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin bu yıl 107. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu vesileyle aziz vatanı kanları ve canları pahasına bizlere armağan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyoruz. Saadet Partisi olarak aziz şehitlerimizi şehadete götüren değer, duygu ve inançla siyaset yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda ülkemizi dünya ülkeleri içerisinde maddî ve manevî açıdan kalkınmış, vatandaşları her yönden müreffeh bir ülke haline getirme çabasındayız. Biliyoruz ki bizlere aziz vatanı kanları ve canlarıyla armağan eden ecdadımız, sadece bir toprak parçası değil, toprak parçasını vatan kılan değerlerimizi de emanet etmişlerdir. O ecdadın torunları olarak bizlere de emanete ve değerlerimize sahip çıkmak düşer. Yüzyıllar boyunca dünyaya medeniyet, huzur, barış, refah ve adalet götüren ecdadın torunları olarak üzerimize düşen sorumluğun bilincindeyiz. Tüm çabamız bu sorumluğumuzu layıkıyla yerine getirebilmek yönündedir.

“YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ VE YENİ BİR DÜNYAYI KURMAK İÇİN ÇALIŞMAKTAYIZ”

Çanakkale’de geçit vermediğimiz tek dişi kalmış canavar olan Batı zihniyetinin dünyayı, bölgemizi ve İslâm ülkelerini içerisine attığı durum ortadadır. 1. ve 2. Cihan Harpleri, Soğuk Savaş ve ardından özellikle Müslüman ülkeler üzerinde oluşturdukları planlar ve savaşlar neticesinde dünya hem onlar ve hem de özellikle bizler için yaşanmaz hale gelmiştir. Kutsanan, öykünülen, hedef olarak gösterilen ve örnek alınan Batı zihniyetinin dünyaya barış, huzur ve adalet getirmediği, getiremeyeceği Çanakkale Savaşı’ndan sonra geçen yüzyıl içerisinde bir kez daha açıkça görülmüştür. Bizler Milli Görüşçüler olarak bu yolun çıkmaz sokak olduğu bilinciyle tüm dünyada tıkanan, işlemeyen, barış, huzur, refah ve adalet getirmeyen bu düzene karşı mücadele vermeyi; yaşanabilir bir Türkiye’yi, yeniden büyük Türkiye’yi ve yeni bir dünyayı kurmak için çalışmaktayız. Bunun yolunun da denenmiş ve kötü sonuçlar vermiş Brüksel’den, Lahey’den Kopenhag’dan, Washington’dan değil Çanakkale’den; ecdadı gülerek ve koşarak şehadete götüren değerlerden geçtiğinin bilincindeyiz. Tüm çabamız o değerlerin yeniden ihdas edilmesi yönündedir. Biliyoruz ki hakkı üstün tutan bir anlayış yeryüzüne hakim kılınmadan da dünyaya huzur, barış ve adalet gelmeyecektir. Bilvesile Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da ve tüm vatan savunmasında gül bahçesine girer gibi şehadete koşan şühedayı ve gazilerimizi tekrar rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet, makamları âlî olsun.