Süleymanpaşa Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Soytürk’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Başsavcı Vekili Uğur Özcan, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Saray Kaymakamı Refik Özsoy, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Üyeleri katıldı.

Toplantıda bağımlılıkla mücadele ile ilgili ilde yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Soytürk; “Bağımlılıkla mücadele deyince ilk olarak akla uyuşturucu ile mücadele geliyor. Uyuşturucu ile mücadele ile ilgili çok ciddi çalışmalar var. İçişleri Bakanımızın da çok ehemmiyet verdiği konulardan bir tanesi. Devletimizin önem verdiği ama son zamanlarda çıtayı birkaç tık yukarıya çıkardığımız ve çokça çalıştığımız konulardan bir tanesi. Uyuşturucu ile mücadele asayiş bakımından emniyetin, jandarmanın, sahil güvenliğin işi ama sadece onlara bırakılacak bir konu değil. Herkesin, her kurumun ucundan tutması gereken bir konu, bilhassa ailelerin. Benim tecrübem, uyuşturucu alışkanlık haline geldikten, müptelası olunduktan sonra sonuçları hem çok pahalı oluyor, hem çok uzun süre alıyor. Çok yıpratıcı bir süreç oluyor. Hiç bulaşmadan çözmek en doğrusu.

Yontar'dan 19 Mayıs mesajı Yontar'dan 19 Mayıs mesajı

Bu konuyla ilgili bütün kurumlar el birliğiyle kendilerine ne düşüyorsa gerekeni yapacaktır. Çünkü bunlar bizim gençlerimiz, yarınki geleceklerimiz, onlar ne kadar sağlıklı ne kadar bu alışkanlıklardan uzak olursa ülkemizde o kadar güvende olacaktır.” dedi.

Muhabir: Tuba Turhan