Çerkezköylü ressam polis 13 sergi açtı Çerkezköylü ressam polis 13 sergi açtı

Bağımsız Çerkezköy Belediye Başkan adaylığını açıklayan EYT Trakya Bölgesi eski başkanı Erdal Öztürk, düzenlediği kahvaltı programında Çerkezköy’deki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Öztürk, programda kendini tanıtarak, adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu.

“HUZUR VE MUTLULUĞUNU SAĞLAMAK İÇİN BURADAYIM”

Çerkezköy’de yaşayan her bir insanın huzur ve mutluluğunu sağlamak için burada olduğunu söyleyen Öztürk, “Öncelikle hepinizi sevgi ve Saygıyla selamlıyorum. Çerkezköy’ün geleceği için önem arz eden bu noktada sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Hayatım boyunca azim ve çalışkanlık, adalet duygusu beni yönlendiren en temel değerler oldu. Bu değerler ışığında Çerkezköy için bir şeyler yapma arzusuyla dolu olan biri olarak, Çerkezköy Belediye başkanı adayı olma kararımda önemli bir rol oynadı. Çerkezköy’de yaşayan her bir insanımızın huzur ve mutluluğunu sağlamak için buradayım. Şimdi bu değerleri korumak ve geliştirmek için adaylık sürecime başlıyorum.” dedi.

“SORUNLARI YUKARILARA DUYURMAK İÇİN ADAY OLDUM”

Konuşmasının devamında atanmış değil, adanmış bir başkan olmak için aday olduğunu ifade eden Öztürk, “Niçin aday oldum. Fotoğraflarda değil, kalplerde yer almak için aday oldum. Sorun olmaya değil, çözüm olmak için aday oldum. Demokraside yüz bin fakir sandığa gider, sandıktan bir zengin çıkar. İşte ben o zengin değilim, olmayacağım. Bu devran böyle geldi ama böyle gitmez. Atanmış değil, adanmış bir başkan olmak için aday oldum. Çerkezköy halkının sorunlarını yakından bilen biri olarak, bu sorunları yukarılara duyurmak için aday oldum.” şeklinde konuştu.

“EYT MÜCADELESİNDE OLDUĞU GİBİ SAHALARDA OLACAĞIM”

Çerkezköy’de verdiği EYT mücadelesini hatırlatarak yeniden sahalarda olacağını belirten Öztürk, “Mevcut siyasette sorunlar maalesef ilçe binasından ileriye gitmiyor. Hiç bir zaman koltuk derdim olmadı, olmayacak. Eğer Allah nasip ederse Belediye Başkanı makamı olmayacak, misafir odası olacak. EYT mücadelesinde olduğu gibi sahalarda olacağım. Çerkezköy’de 32 bin kişiye faydamız oldu. Şimdi hedefim 215 bin kişiye faydalı olmak. Tek adamlığın Trakya'daki örneklerinden kurtulmak için aday oldum. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi bağımsızlık benim karakterimdir. Siz değerli basın emekçisi arkadaşlarımızın katılımı ve desteği, bu sürecin daha verimli ve etkili olmasını sağlayacaktır. Bu gün burada benimle birlikte olduğunuz için sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum.” dedi.

Erdal Öztürk1

Muhabir: Barış Karapaça