Başarılı geçen operasyonla sağlığına kavuştu

Çerkezköy'de, çok nadir görülen kalp tümörü ve kalpten çıkan büyük damarda genişleme (aort anevrizması) tanısı konulan hasta, İrmet Hastanesi'nde başarılı geçen operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

Başarılı geçen operasyonla sağlığına kavuştu

Çerkezköy Bakış - İrmet Hastanesi, hastalara şifa dağıtmaya devam ediyor. Bu hastalardan biri de yüksek ateş, halsizlik ve nefes darlığı şikayetleriyle hastaneye başvuran 41 yaşındaki Kemal Büyükbaş oldu.

TABURCU OLDU

Hastaneden yapılan açıklamada, “Yüksek ateş, halsizlik ve nefes darlığı şikayetleriyle İrmet Hospital Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Devrim Eroğlu’na başvuran 41 yaşındaki Kemal Büyükbaş'a yapılan tetkiklerin sonucunda; aort kapağı ve kalbi tutan kalp enfeksiyonu (infektif endokardit), sağ kapakçığında (atriumda) çok nadir görülen kalp tümörü ve kalpten çıkan büyük damarda genişleme (aort anevrizması) tanısı konuldu. Acil olarak ameliyata alınan Büyükbaş’a Bentall onarması yapıldı, enfekte olmuş aort kapağı ve damarı değiştirilerek sağ kalp kapakçığındaki tümör tamamen temizlendi. 2 gün yoğun bakım sürecinin ardından servise alınan hasta sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.” denildi.