Başarılı öğrencilerden Başkan Akay'a ziyaret

Liselere Geçiş Sistemi sınavlarına Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi'nde eğitim görerek hazırlanan ve nitelikli liselere girmeyi başaran öğrenciler, Belediye Başkanı Vahap Akay'ı ziyaret etti.

Başarılı öğrencilerden Başkan Akay'a ziyaret

18 ÖĞRENCİ NİTELİKLİ LİSELERE YERLEŞTİ

Çerkezköy Belediyesi tarafından kurulan ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 4 farklı branşta kursların verildiği Çerkezköy Halk Akademisi’nden 70 öğrencinin bu yıl LGS’ye girdiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Halk Akademimizde 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik branşında uzman öğretmenlerimiz tarafından takviye ve destek kursları verdik. Öğrencilerimizi en iyi şekilde LGS’ye hazırlamaya çalıştık. Sonucunda da 18 öğrencimiz nitelikli liselere girmeyi başardı. Başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi.

2 ÖĞRENCİ FEN LİSESİ’Nİ KAZANDI

Halk Akademisi öğrencilerinden 2’sinin Fen Lisesi, 11’inin nitelikli Anadolu Lisesi ve 5’inin de nitelikli Mesleki Teknik ve Anadolu Liselerine girmeyi başardığını sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, “Tüm öğrencilerimizi bir kez daha gönülden tebrik ediyor, bundan sonraki akademik hayatlarında başarılar diliyorum. Bununla birlikte Halk Akademisi’nde öğrencilerimizin LGS’ye hazırlanmasında emeği geçen tüm eğitmenlerimizde ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizlere güvenerek çocuklarını Halk Akademimize kaydettiren velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.
2022-2023 eğitim-öğretim döneminde Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nin, Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi’nin yanı sıra Kızılpınar Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde de faaliyet göstereceğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, daha sonra öğrencilerle sohbet edip, hediyelerini takdim etti. Ziyaret, Başkan Akay’ın öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.
 

Çerkezköy Bakış Gazetesi