Başkan Akay işten çıkarmaları değerlendirdi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kamuoyunda siyasi gerekçelerle yaklaşık 40 işçinin görevlerine son verildiği yönündeki ifadelerin gerçeği yansıtmaktan uzak olduğunu söyledi.

Başkan Akay  işten çıkarmaları değerlendirdi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kamuoyunda siyasi gerekçelerle yaklaşık 40 işçinin görevlerine son verildiği yönündeki ifadelerin gerçeği yansıtmaktan uzak olduğunu söyledi. Büyükşehir Yasası ile birlikte belediye bünyesindeki birçok birimin Büyükşehir’e devredildiğini belirten Başkan Akay “AKP’li olmuş yada başka partili olmuş, kimseyi siyasi görüşü dolayısıyla işten çıkarmadık. Büyükşehir ile değişen bir yapı var, Çerkezköy Belediyesi’ne ait olmayanlar birimler oluştu. Büyükşehir Belediyesi’nin kadrolu ve ihale usulüyle aldığı 140 çalışanı çeşitli birimlere yerleştirilecek” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilerin işten çıkarılmaları ile ilgili açıklamada bulundu.
BÜYÜKŞEHİR BÜNYESİNE DEVREDİLDİ
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 31 Aralık 2014 tarihinde sözleşmeleri biten ve işten çıkarılan taşeron işçileri ile ilgili açıklamalarda bulunarak, çıkarılan işçilerin görev yerlerinin Büyükşehir bünyesine devredildiğini ifade etti.
Akay “31.12.2014 tarihinde Çerkezköy Belediyesi bünyesinde olan otogar, kapalı otopark, su tahakkuk merkezi birimi, su ve kanalizasyon birimi ve çöp döküm merkezini Büyükşehir Belediyesi’ne devrettik. Yaklaşık 3-4 ay önce yapılan ihaleye 169 kişi ile çıkılacaktı biz o sayısını 140’a indirdik” dedi.
“SİYASETE MALZEME EDECEKLER”
Başkan Akay şunları söyledi: “Maksimum 45 kişi işten çıkarıldı. İddia edildiği gibi 160 kişi, işten çıkarılmadı.
Bu konuya siyasete malzeme yapanlara engel olamayız. Ben öyle yapıda biri olsaydım göreve gelir gelmez işten çıkarma yapardım. AKP’li olmuş yada başka partili olmuş kimseyi siyasi görüşü dolayısıyla işten çıkarmadık. Büyükşehir ile değişen bir yapı var, Çerkezköy Belediyesi’ne ait olmayanlar birimler var.
Büyükşehir Belediyesi’nin kadrolu ve ihale usulü alınan 140 çalışanı birimlere yerleştirilecek.”

Yorumlar 22
vatandaş 16 Ocak 2015 10:39

akp döneminde çeerkezköyün nüfusu 80 bindi şimdi 120 bin. onuda söylesene dosdoğru. kızılpınarı veliköyü naptın nereye sakladın? birde zırt pırt cumhurbaşkanlığı seçimi diyen arkadaş. 13 sene ülkeyi yöneten adam aday oldu cumhurbaşkanlığına, karşısına çıkan ekmeleddin ise 2 ay öncesine kadar kimse tanımıyordu. noldu sonuçta? zar zor kazandınız 2 aylık adama karşı. bununlamı gurur duyuyorsun? :) arkanda devletin her türlü imkanı var, seçim kampanyası yapıyorsun ama 2 aylık adamı adı sanı bilinmemiş adamı zar zor yeniyorssun işte gördüğümüz budur. dua edin ekmeleddini 6-7 ay önceden ilan etmemişlerdi öyle olsaydı silinirdiniz. 2 aylık olduğu için zar zor geçtiniz :))

vatandaş 15 Ocak 2015 12:10

fark senin gibi cahillerin kendini buna inandırması. büyükşehir olalı 8-10 ay olmuş ama bi duyanda 10 sene zannedecek. 10 sendir yaşadığın çerkezköy neyi ne kadar güzel yaptığınızın en güzel örneğidir. belediyeye ayakkabısız girenin bmw ciple çıktığını artık kendi toplantılarınızda bile konuştunuz gazetelerde yazdı 9 sene bir gıdım borç ödemediniz üstelik kasa borç dolu. sen gelmiş cumhurbaşkanlığı diyorsun. be adam 13 senedir ülkeyi yöneten genel başkanınız ile 2 ay lık aday arasında seçim yapıldı az bir farkla zar zor kazandınız 2 aylık adaya karşı. ya aday 4-5 aylık olsaydı napacaktınız:))) yani gurur duyduğun şey bumuydu tak diye ortaya çıkan bi adayı zar zor yenmeklemi guru duyuyorsun?

55 14 Ocak 2015 09:31

lafı uzatmaya gerk yok cumhurbaşkanı seçiminde gördük akp nin oyunu tüm muhalefet bir yana akp bir yana deviremez yanlış aday olmasa haziranda da tekrar terçübe ederiz chp beceriksizliğine daima kılıf hazırlar büyük şehirde kendinde olmasına ramen ama akp herne sorun varsa üstüne gider ve de çözer fark bu

... 13 Ocak 2015 23:47

ak parti döneminde temizlik işlerinde 85 işçi çalışıyordu...sizin döenminizde 135 kişi...ak parti döneminde çöp yığınları çöp kokuları yoktu...şimdiyse sokaklara bakarsan neyin götürdüğünü görürsün...bu memleket için bir çivi dahi çaksanız inanın ak parti sizi alkışlar..ak parti nin zihniyetinde halka hizmet var..ak parti zihniyetinde hizmetin siyaseti olmaz..ak parti zihniyetinde memleketçilik olmaz..sizin zihniyetinizde????

vatandaş 13 Ocak 2015 00:12

bu arada akp nin seçim alması zaten mümkün değildi. bu oyları bile veliköy kızılpınar sayesinde aldı. önceki seçimlerde anap-dyp-bbp gibi yan partiler sayesinde bölünen oylar yüzünden kazanıyordu artık onlar yok, kendi içlerinde birbirlerini kandırırlar en fazla, yok şu aday yok bu aday diye bu saatten sonra akp çerkezköyde birşey kazanamaz. 9 sene boyunca bir kuruş borç ödenmemiş. bi allahon kulu, allahı peygamberi dilinden düşürmeyenlerden tek bir tanesi çıkıpta yav naptınız o kadar parayı diye sormuyor. belediye borç içinde makine parkları sıfır adamlar koskoca otogarı tır parkını itfaiyeninde olduğu koca tesisi yallah diye tekirdağa vermiş kimse çıkıp gık bile demedi.

vatandaş 12 Ocak 2015 23:55

akp döneminde çerkezköy nüfusu 75 bin şimdi nüfus 120 bin. bütçe akp döneminin yarısı kadar, kızılpınarın veliköyün borçları çerkezköye kalmış, adamlar su hattı yaptıracaz diye borç almış belediyeyi borca sokmuş, taa 2 sene önceden belediyenin su hizmetlerinin büyükşehire verileceğini bile bile belediye bütçesiyle borca girmişler, su hizmetleri olduğu gibi büyükşehire verilmiş, faturalar büyükşehirin kasasına gidiyor ama borçları hala çerkezköy belediyesi ödüyor süper değilmi? akp nin bunu anlattığını görmüyoruz mesela. üstelik gelen parada makaslanmış yani eski bütçe şimdikinin 2 katıymış. çerkezköy zaten bitik, veliköy kızılpınar berbat durumda, bu şartlar altında bu 3 yeri yıkıp sıfırdan inşa etmeden 8-10 ayda çok bir değişiklik beklemek zaten hayal. büyükşehir olayı sebebiyle zaten devir teslim ve sistemin oturması 3-4 ay sürdü mucize beklememek lazım ama bu koşullar altında bunada şükür.eskiden seçime 6 ay kala yapılırdı şimdi seçimden 6 ay sonra yapıldı.

55 12 Ocak 2015 12:16

akp kendi ayağın sıkmasaydı chp sade rüyasında görürdü çerkezin 5 yılı mehmet uz dönemi gibi nerde ise 1 yıl oldu yaptığı akp nin yaptığı yolları dükkanları parkları boyama kiraya verme ot çiçek dikmeyle geçirdi yazık keşke ben yanılsam da çerkez hizmet ğörse keşke ama imkansız

vatandaş 12 Ocak 2015 03:11

ne iş yaparak vergi ödüyorsun? medyum müneccim falcılıkmı yapıyorsun? işinize gelmeyeni belediye yalakası yaparsınız, işinize gelince belediye önünde kuyruğa girer erzak sırtlarsınız. önce kafanı değiş, sen nasılki iddia ettiğin gibi belediyeden nemalanmıyorsan bende senin gibi belediyeyle alakasızım.çerkezköy trakyanın en yoğun sanayisine sahip buna rağmen köy irisi bi yer, vergi yüzsüzlerinde borçta ilk sırada. sarayın sanayisi falan yok,sarayda yaşayanlar servisle çerkezköye gelip giden insanlar, çorluda yaşayan insanların da yarısı çerkezköyden gidip geliyor,çerkezköy yaşanmaz halde olduğu için herkes oraya kaçıyor. niye yaşanmıyor çerkezköyde? 10 senedir kim yönetmiş burayı? çık bakalım sokaklara kaldırımda yürüyebiliyormusun? hastan var yolda arabayla hastaneye götürebiliyormusun? yağmurda paçanı sıvamadan 100 metre gidebiliyormusun? niye? kim yapmış? sen önce adam gibi erkek gibi bunlara cevap ver sonra falcı bacı rolüne girer klavyeden sallarsın.

55 11 Ocak 2015 20:16

belediyeye muslukları takmışsın anlaşılan ama ben değil musluk damla menfaat almadım görmedim hiçbir dönem her yılda 2.3 bin lira vergi ödüyorum belediye ye.

55 11 Ocak 2015 20:07

çorlunun nufusu 230.bin çerkezin 115 kıyas yaparken mantıklı ol ben saray da doğalğaz yok diyomuyum ama yok nede olsa chp senin kıyasın vali ile kaymakamı bir görmek olurmu

vatandaş 10 Ocak 2015 00:35

chp belediye yönetemiyor diye yalan söyleyeni allah çarpar. 10 senedir akp nin yönettiği çerkezköye bak birde git çorluya-tekirdağa bak millet işten çıkıp çorluya tekirdağa kaçıyor gezmeye. sizin musluklarınız kapandığı i,çindir sıkıntınız başka birşey değil. akp döneminde her sene taşeron ihalesi yapılırdı bri, gider diğeri gelirdi, taşeron işçileri akp seçim kampanyalarında eşya taşırken görürdük gazetelere çıkarlardı burda laf atanların hiçbirini onları savunurken görmedik. sizinki sadece korkaklık akp olunca kork chp olunca kahraman kesil.

vatandaş 10 Ocak 2015 00:30

bölücü ırkçı olan anca böyle çarpık yorum yapan kişidir. adam diyorki belediyenin bazı departmanları büyükşehire veri,ldi diyor adam hala yok akp lileri attılar diyor. seçim biteli 10 asy olmuş 10 ay ekmek yemişsiniz sözleşmenizin 31 aralıkta biteceğini bilmiyormuydunuz? hak helal etme falan lafına gelince, ne hakkınız var insanların üzerinde onu anlamadım.

Bedo 09 Ocak 2015 18:08

Allah sizi ve sizin gibi zihniyeti bozuk, bölücü, ırkçı ve ötekileştirici olanları ıslah etsin. Kesinlikle ve kesinlikle Ak partiye yakın olanları çıkartıp, yerine fazlasıyla kendi partinizin menfaatleri doğrultusunda işçi alımı yaptınız. Bir mağdur olarak hakkımı size helal etmiyorum vahap efendi. Gün gelir hesap döner ;) Başkanlığı kazandığında; 'parti rozetimi kalbime gömdüm, kimsenin ekmeğiyle oynamam, göreceksiniz' diyordun, Adam Ol da lafının arkasında dur..

vatandaş 09 Ocak 2015 11:11

asuman hanım siz öncelikle babanız belediyede çalışıyorken iş saatlerinde acaba işinin başındamıydı yoksa başka işler peşindemiydi siz önce bunun cevabın verin

55 09 Ocak 2015 10:15

çok komik sanki büyük şehir akp de allah allah chp de beceri yok ta ondan sanki tek büyük şehir bunlarda akp de onlarca var chp güneş doğmasa akp den bilir.

55 09 Ocak 2015 10:02

chp zihniyeti daha belediyeleri yönetemiyo kaldıki büyük şehiri nasıl yönetsin sanki sadece chp de var büyük şehir çap meselesi desek de olurmu acaba.

vatandaş 08 Ocak 2015 23:29

adam diyorki belediyenin bazı birimlerini büğyükşehir devraldı bizle alakası yok diyor siz başka telşden çalıyuorsunuz. siyasi gerekçeye çok takılıyorsanız gidin oy verdiğiniz akp ye sorun büyükşehir olunca belediye birimleri niye tekirdağa devrediliyor diye. koskoca çerkezköyün suyu su hattı su parası olduğu gibi tekirdağa verildi büyükşehir yasasıyla belediye başkanı değil sizin oy verdiğini akp nin marifeti.

88 08 Ocak 2015 21:03

mantıklı fabrikadan çıkarılınca bişey olmuyoda bedediyeden taşeron olunca çok büyük sorun alt tarafı 40 kişi fabrikalarda günde kaç kişi çıkarılıyo sizin haberiniz varmı hükümete oy verenler sorsun büyükşehiri onlar çıkardı

velikoy 08 Ocak 2015 20:58

Velikoydedegorduknasilbaskanoldunu

asuman köroğlu 08 Ocak 2015 20:16

siyasi görüşünden dolayı kimse cıkarılmadı mı ? saayın baskan benim babam iki defa çıkarıldı. hadi birinci de sözleşme bitti yenilenmedi diye ikincide başka bir taseron firmayla girmişken neden çıkartıldı?

ahmet 08 Ocak 2015 16:18

sana dürüst diye oy verdim bi karadenizli olarak yazık o yardımcın imdatmı nedir bu kadar hemşericilik yapılmaz başkan uyuyormusun sen

55 08 Ocak 2015 14:23

ayıptır nünahtır bu kış ortasında insanlara böyle zulüm yapılmamalı başkan oraya kaydırabilirdin hiçte zor olmazdı sonra mart nisanda çıkarsaydın ne olurdu.