Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, sorunların kısa sürede çözümü ve devlet yatırımlarının ilçeye gelmesi için bakanlık ve müdürlükler nezdinde gerçekleştirdiği ziyaretlere devam ediyor. Başkan Çetin, önceki gün Edirne’de bulunan Devlet Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek, Bölge Müdürü Faruk Yücegök ile bir araya geldi.

AYVACIK BARAJI’NDAN KAPAKLI’YA SU VERİLECEK

Silahlı kavganın 3 firarisi polisten daha fazla kaçamadı Silahlı kavganın 3 firarisi polisten daha fazla kaçamadı

Ziyaretle ilgili konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Kapaklı ve bölgemizde yaşadığımız su sıkıntısının çözümü, içme suyunun kalitesinin iyileştirilmesi için girişimlerimizi sürdürüyoruz. Bu girişimlerimizden biri olan, uzun yıllardır takibini yaptığımız Devlet Su İşleri tarafından Saray ilçesine yapılan Ayvacık Gölet İsale Hattı ve Arıtma Tesisinden çok yakında ilçemize su verilmeye başlanacağının müjdesini aldık. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

DERELERİN ISLAHI GÖRÜŞÜLDÜ

Ziyarette ayrıca Kapaklı ilçe sınırlarından bulunan derelerin ıslah ve taşkın koruma çalışmalarının görüşüldüğünü belirten Başkan Çetin, “Derelerimizin ıslah edilmesi, taşkın koruma çalışmalarının uygulanması konusu da görüştük. İlçemize olan ilgilerinden ve nazik misafirperverliğinden dolayı DSİ 11. Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Yücegök’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan