MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Fatih Berber, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin 55. Kuruluş yıldönümü dolayısı ile bir basın açıklaması yayımladı.

“MHP’NİN DE DAHA NİCE 55 YILLARA ERİŞEN UZUN BİR GELECEĞİ OLACAĞI MUHAKKAKTIR”

Akay, ziyaretlerini sürdürüyor Akay, ziyaretlerini sürdürüyor

Berber açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Milliyetçi Hareket Partisi, kurulduğu 9 Şubat 1969’danbu yana önemli sorumluluklar üstlenmiş, şerefli maziye sahip olan Türk siyasî hayatının önemli bir aktörüdür. MHP; Türkiye’nin millî varlığına ve tarihî misyonuna sahip çıkmanın adı, kardeşlik ve barışa açılan siyaset penceresidir. MHP, siyasetin toplumsal merkezi, Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin savunucusu, devletimizin kuruluş ilkelerinin teminatıdır. 55 yıllık siyasi hayatının her döneminde Türk devletini ve Türk milletini ilelebet yaşatma ülküsü doğrultusunda siyasetini şekillendirmiş, program ve politikalarını ona göre belirlemiş olan MHP, iktidarda ya da muhalefetteyken, hatta Meclis dışında kalmış olduğu dönemlerde bile, Türk siyasetine ve Türk demokrasisine önemli katkılar sunmuştur.

Maziden atiye giden yolculuğun son ellibeş yılına damgasını vuran Milliyetçi Hareket Partisi’nin öncelikli mücadele maksadı ve varlık sebebi millî bekanın devamını sağlamaktır. Başbuğ Alparslan Türkeş’ten Bilge Lider Devlet Bahçeli’ye bu kutlu ve çetin yolculuk, şüphesiz ki sayısız ülkü ve gönül adamının ve onların izinden giden kadroların inançları, azim ve kararlılıkları ile bugünlere gelmiştir.

Türk milliyetçiliği fikrinin son 55 yıl ile sınırlandırılamayacak uzun bir geçmişi olduğu gibi, şüphesiz ki aziz Türk milleti var oldukça yaşayacağı uzun bir geleceği de olacaktır. Türk milliyetçiliğinin yarım asırdır bayraktarlığını yapan MHP’nin de daha nice 55 yıllara erişen uzun bir geleceği olacağı muhakkaktır. 55 yıllık onurlu mücadele tarihimizin herhangi bir safhasında aramızda yer alan, Üç Hilali başının üstünde taşıyan her kardeşime içtenlikle teşekkür ediyorum. Elleri öpülesi ecdadımız başta olmak üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Mareşal Fevzi Çakmak’a, Osman Bölükbaşı’ndan Kurucu Genel Başkanımız Alparslan Türkeş’e kadar iftihar kaynaklarımıza, siyasetimizin kutup başlarına Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz dilerim. Allah hepsinden razı olsun

TÜRK MİLLETİNİN HİZMETİNDE NİCE 55 YILLARA ERİŞMESİNİ DİLİYORUM

Vatan ve millet uğruna bedenlerini siper eden, candan geçen, yardan geçen, serden geçen, bir hilal uğruna hayattan geçip manevi muhafız ve kılavuzumuz olan aziz şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle anıyorum. Davamız için bedel ödemiş, zindanları aydınlatmış, taş duvarları inançlarıyla aralamış yüzleri Yusuf, sabırları Yunus, sebatları devasa gazilerimize, Taş Medreseli yiğitlerimize sağlıklı ve uzun ömürler temenni ediyorum. Şüphesiz ki geçmişten geleceğe uzanan çizgide Türk milliyetçilerinin hem bir durum değerlendirmesi yapması hem de geleceğe dair tefekkür etmesi bir sorumluluktur Milliyetçi Hareket Partisi’nin 55. yılını kutluyor, Türk milletinin hizmetinde nice 55 yıllara erişmesini diliyorum.

M H P2

Muhabir: Mualla İclal ALDOĞAN