Bu ne iki yüzlülük!..

Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe ve Kadın Meclisi Başkanı Serpil Karabal, Çanakkale 18 Mart Çan Termik Santrali'ndeki inceleme gezisinde 'Termik Santral'e karşı olmadıklarını, Çerkezköy'de ise karşı olduklarını belirten açıklamaları 'Bu ne iki yüzlülük!..' sorusunu akıllara getirdi.

Bu ne iki yüzlülük!..

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy ve Kapaklı arasında yapılması planlanan çevre dostu 'EÜAŞ Çerkezköy Termik Santrali' nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Termik Santralin işleyişi ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek için Çanakkale 18 Mart ÇAN Termik Santrali’ne geçtiğimiz Ekim ayında gezi düzenledi. Geziye Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe ve Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Karabal ile Çerkezköy ve Kapaklı’da faaliyet gösteren çok sayıda STK temsilcileri ile mahalle muhtarları katıldı. Gezide, katılımcılara son teknoloji ile yapılan Çan Termik Santralin işleyişi, faydaları ve çevre dostu olduğu anlatıldı.

SERFİÇE’NİN İLK AÇIKLAMASI: DESTEKLİYORUZ

Gezi sonrası Tekirdağ Büyükşehir ile Çerkezköy Belediyesi’nin Meclis üyeliği görevini de sürdüren CHP’li Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe, burada kameraya yaptığı açıklamada Çan Termik Santralinin başarılı bir tesis olduğunu belirterek, “Başarılı bir tesisi gezdik. Türkiye’miz için bir gelişme yaşandığını gözlemledik. Bunun devam etmesini de destekliyoruz. Karşı olduğumuz termik santral değil. Termik santralde gerekli olan her alanda ilerlemeler, çalışmalar ve yatırımlar yapılsın bunu destekliyoruz vatandaşlar olarak. İlk defa termik santrali ziyaret ettim. Bilmediğim noktalar varmış onları öğrendim. Santral kısmı için içim biraz daha rahatladı. Termik santrallerin 1980’lerden günümüze geldiği noktada kötü örnekleri var. Şuan güzel bir noktaya gelmiş. Çevreye daha duyarlı olmuş. Bunları gözlemledik ve mutlu olduk. Bu ülke hepimizin. Hepimiz adına yapılan yatırım bunlar. Bu bizi mutlu etti. Bundan yana şüphemiz, endişemiz kalmadı.” ifadelerine yer vermişti. 

KARABAL: BENİM ÜLKEMİN YÖNETİCİSİ BUNU DÜŞÜNDÜYSE ÖLDÜRMEK İÇİN DÜŞÜNMEMİŞTİR

Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Karabal’da Çan Termik Santrali gezisi sırasında yaptığı açıklamasında, Termik Santralin yapılması planlanan bölgede vatandaşların bilinçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “O bölgede yaşayan insanların daha bilinçli bir şekilde termik santrallere karşı gelmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü bilgisizlikle yönlendirildiklerinde kayıplar başlar. Sabit düşünceye düşeriz. Benim ülkemin yöneticisi bunu düşündüyse herhalde beni öldürmek için düşünmemiştir. Biz gençliğimizde Yatağan Termik Santrali ile yatıp kalktık. Hayalimizdeki termik santral hep bize Yatağan olarak gösterildi. Çan termik santraline geldiğimizde sistemin çok değiştiğini ve her şeyin kontrol altında olduğunu gördük.” diye kamera karşısında görüşlerini belirtmişti. 

ÇERKEZKÖY’E GELİNCE ‘U’ DÖNÜŞÜ YAPTILAR

Çan Termik Santrali gezisi sırasında termik santralden yana olduklarını belirten açıklamalarda bulunan Serfiçe ve Karabal, Çerkezköy’e geldikten sonra ne olduysa birden ‘U’ dönüş yaptılar. Serfiçe, Kapaklı Belediye Meydanı’nda başkanlığını yaptığı Kent Konseyi öncülüğünde düzenlenen ‘Termik Santrale hayır’ mitinginde yaptığı konuşmada termik santrale karşı olduğunu belirten açıklamalarda bulundu ve termik santral istemediklerini ifade etti.

TOPLANTIYI PROVOKE ETMEYE ÇALIŞTI

Dün ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Çerkezköy ve Kapaklı arasında yapılması planlanan çevre dostu ‘Yeni Nesil Termik Santral’ için bakanlık yetkilileri vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Çan’da yaptığı açıklamada vatandaşların bilinçlendirilmesinin önemine değinen ve termik santrale sıcak baktığını belirten açıklamalarda bulunan Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Karabal, Çan’da yaptığı bilinçlendirilme önerisine Çerkezköy’de kendisi engel oldu ve toplantıyı provoke etmeye çalıştı. Toplantı salonunu Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe ve beraberindekilerle vatandaşları bilgilendirme toplantısını terk eden Karabal, dışarıda avazı çıktığı kadar bağırarak farklı bir görüntü ortaya çıkarttı. 

1,5 AYDA NE DEĞİŞTİ?

Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe ve Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Karabal’ın 18 Mart Çan Termik Santrali’nde yapılan bilgilendirme gezisinde santralinin çevre dostu olduğunu görüp destekleyici yönde yaptıkları açıklamaların üzerinden kısa bir süre geçmesinden sonra karşı olduklarını ifade eden açıklamalar yapmaları kafalarda soru işaretine neden oldu. Çan’ı gelip gördükten sonra ikna olanların Çerkezköy’de tam tersi protesto eylemlerinde bulunması, arkalarında başka bir güç mü var? Yurt dışı destekli Greenpeace mi var? diye kafa karışıklığına yol açtılar.

Yorumlar 20
Ali ihsan 08 Aralık 2017 17:03

Ne bekliyordunuz Abdullah Öğe nin abisinin gazetesinden AKP karşıtı haber mi?

... 08 Aralık 2017 08:50

Ben chp li değilimde 16 senedir ülkeyi siz yönetiyorsunuz sen chp iktidarını ne zaman gördünde ikiyüzlü diyorsun? içtiğin sudan s..tığın tuvalete kadar bütün altyapıyı yapan gene chp. 10 senelik akp den kalan ne var çerkezköyde?

vatandaş 07 Aralık 2017 16:13

Bakış Gazetesi açıklarmısınız ? Çevre Dostu Termik santral nasıl oluyor...

DAMLA 07 Aralık 2017 16:00

TARAF GAZETECİLİK DIŞINDA BAŞKA BİR ŞEY YOK GAZETENİZDE YAZIK.

zavallılar 07 Aralık 2017 08:54

Üzülerek okuyorum. Bu santral buraya yapılsın, çerkezköyden ilk kaçan bu haberleri yapan vatandaşlar olur bunuda yazalım bir yere. Bu nasıl kafadır? O onu demiş bu bunu demiş kime ne? Fundanın şunun bunun demesiylemi cici olacak santral? Kanser vakalarında Türkiyede ilk 3 e oynayan bir bölgeye termik santral yapılmasını savunmak nedir? Siz onu vicdanınıza bir sorun. Sonra kanser olan bir yakınınız varsa onunla bir konuşun yada gidin hastanede kanser odasının kokusunu bir alın, sonra görelim sizi, beddua bile etmiyorum Allahım o günü göstermesin size zavallısınız kendi başınıza açtığınız belayı alkışlama derdindesiniz.

SELİM 07 Aralık 2017 08:28

Haber yapmamışınız, resmen kadına ikiyüzlü diye başlık atmışsınız. Mesleğinize ihanet ediyorsunuz, bu ne biçim etik, resmen çerkezköy adına utandım. Ne kadar nefret dolusunuz, zaten reklamlarınız o kadar çok ki web sitenizde haber okuyamıyordum zaten pek okumuyordum artık hiç okumam

Nurhan Altıntaş 07 Aralık 2017 01:49

bu habere sadece şunu söyleyebiliriz, GÜNEŞİ BALÇIKLA SIVAYAMAZSINIZ.. koca trakyada ergene zehir akıp, trakyaya ölüm saçarken, Çerkezköye gelip ergenede yüzeceğiz diyen bakanları alkışlayanlar, şimdi Çevre için çalışan ve herşeyden önce bir anne olan Funda hanıma bu saldırmakla neyi amaçlıyorlar? Çan da ki toplantılara bende davetliydim, dolayısıyla orada olan biteni harfiyen biliyorum, göz boyamak için süsleyip, püsleyip, etki altına alarak, uzatılan mikrofona yapılan konuşmalardan, cımbızla seçilen kelimeler nasıl olupta bakış gazetesine tepside servis edilmiş, anlaşılan termik santrali yapmaya kesin kararlılar. ve önlerine çıkan herkesi yalan yanlış iftiralarla sindirip yok etme çabasına girmişler, boşa uğraşmasınlar. biz Funda hanımı da tanıyoruz. bu çirkef komplocuları da, amaçlarını da biliyoruz. trakya da istedikleri oyunları sahneye koyamayacaklar. asıl ikiyüzlülük, çirkinlik iftiralarla çevre mücadelesi veren bir kadına saldırmaktır.

Vatandaş memet 06 Aralık 2017 22:30

Bu kadar enerji gereken bir ilçeye termik santral yapılması tabiki gerekli ama tek sorun Çerkezköy ilçe merkezine bu kadar yakın yapılması. Yapılmasına karşı değilim. Sadece yakınlığına karşın. Yerleşim yerine uzakta yapılmalı.

mustafa 06 Aralık 2017 20:10

Bakis konuşmanın tamamını ver işine gelen yerden tutup yayınlama

ECE 06 Aralık 2017 17:18

İŞİNİZ GÜCÜNÜZ PARTİCİLİK BANA ANLATSIN BİRİ BİR GÜNDE TONLARCA KÖMÜR YANACAK BUNA HANGİ FİLİTRE TUTABİLİR ÇERKEZKÖYDE BİRTANE SOBA YANSA HERKEZE KOKUYOR KİMİ KANDIRIYORSUNUZ

BEGÜM 06 Aralık 2017 17:12

ÜLKEMİZE YARARI OLABİLİR AMA BİZİM İÇİN YARARLI DEGİL BUKADAR YERLEŞİM ALANINA YAKIN ALMASI ŞARTMI İKİ İLÇEDE BİNLERCE İNSAN YAŞİYOR VEDE BÜYÜK O RANDA İNSAN GELİYOR GİT BAŞKEYERE KUR..

ERTEM KIR 06 Aralık 2017 17:06

BU NASIL GAZETECİLİK BİR GAZETE BUKADAR TARAF OLABİLİRMİ NEKEDAR TARAF OLDUGUNUZ YORUMLARDAN BELLİ

MEHMET 06 Aralık 2017 16:57

BU İŞ PARTİ İŞİ DEGİL KANDIRILMAYI KOCA TRAKYADA YERMİYOKTA BU KADAR YERLEŞİM ALANINA YAKIN YAPILIYOR BUNU SORUN BU İŞ A PARTİSİ B PARTİSİ İŞ DEGİL COCUKLARINIZI DÜŞÜNÜN

YILMAZ 06 Aralık 2017 16:50

SİZ NASIL İNSANSINIZKİ COCUKLARINIZI DÜŞÜNMÜYORSUNUZ BUKADAR YERLEŞİM ALANINAYAKIN YAPILIRMI BENDE AKPLİYİM PARTİ İŞİ DEGİL

Uzman 06 Aralık 2017 14:17

Yapilmayacak bu santral bu bir taktik oyunu buralar sanayii ve yerleşim imarına açılacak arsalari tek elden topluyorlar satici zaten termik santral olacak 3 5 e bakmadan satacak fiyatlar yukselmesin diye uydurma bi proje bi düşünün cerkeze yakin mesafede nerde kömür var söylesenize yada en yakin liman nerde oraya gemi ile gelse nasil taşıma

cemil 06 Aralık 2017 13:51

Bu kadar göç alan bir bölgenin 1,5 km yanına termik santral yapmazlar, kimse kimseyi çok üzmesin.

KEMALETTİN GÜRSU 06 Aralık 2017 13:37

Allah bunlarIn iki yüzlülüklerini işte böyle ortaya çıkarıyor, iftira, çamur, yalan, iki yüzlülük hertürli pislik bunlarda.

Güler çakır 06 Aralık 2017 13:21

İki yüzlü CHP insanları kandırmaktan başka bu zamana kadar hiç bir halt yapmayan CHP

Serpil 06 Aralık 2017 13:19

Hiç şaşırmadık bu zihniyet hep iki yüzlük yaptı bugüne kadar

Çerkezköylü 06 Aralık 2017 13:15

Ne bekliyordunuz ki tek dertleri bunu akp nin yapıyor olması yoksa karşı olmazlardı emin olun