Bulgaristan seçimleri için Çerkezköy ve Kapaklı'da sandık kurulacak

Bulgaristan'da 14 Kasım'da yapılacak seçimler için Tekirdağ'da 7 ilçede, 11 okulda toplam 18 sandık kurulacak. Tekirdağ'da yaşayan çifte vatandaşlar 14 Kasım'da Bulgaristan'da hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçimleri için oy kullanabilecekler. Çifte vatandalar Kapaklı'da Sanayiciler İlkokulu, Çerkezköy'de ise Şehit Dinçer Ersoy İlköğretim Okulu'nda sandık başına gidecek.

Bulgaristan seçimleri için Çerkezköy ve Kapaklı'da sandık kurulacak

Çerkezköy Bakış - Bulgaristan’daki Türklerin kurucusu olduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH), cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilk kez kendi adayı ile katılacak.
Yaklaşık bir milyona yakın Türk ve Müslümanın yaşadığı Bulgaristan'da, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partinin genel başkanı Mustafa Karadayı’yı cumhurbaşkanlığına aday gösterdi. Böylece HÖH Partisi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk kez tek başına aday çıkarıp seçime kendi adayı ile katılırken Bulgaristan’da da ilk kez bir Türk, cumhurbaşkanı adayı olarak yarışacak.

Bulgaristan’da üyelerinin çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi, 14 Kasım'da eş zamanlı yapılacak cumhurbaşkanı seçimi ve erken genel seçimlerde Tekirdağ’da yaşayan çifte vatandaşlardan büyük destek bekliyor.

Tekirdağ'da yaşayan çifte vatandaşlar için 7 ilçede 11 okulda toplam 18 sandık kurulacak. 14 Kasım Pazar günü Tekirdağ’da kurulacak seçim sandıklarının ilçe ilçe listesi: Süleymanpaşa İlkokulu (Süleymanpaşa-Ortacami Mahallesi), Vehbi Günaştı İlkokulu (Çorlu-Şeyhsinan Mahallesi), Havuzlar Ortaokulu (Çorlu-Havuzlar Mahallesi), Mükerrem-Ali Kayan Ortaokulu (Çorlu-Rumeli Mahallesi), Şehit Dinçer Ersoy İlköğretim Okulu (Çerkezköy), İnönü İlköğretim Okulu (Ergene-Yeşiltepe Mahallesi), Atatürk Mes. Ve Tek. Anadolu Lisesi (Ergene-Sağlık Mahallesi), İlk ve Ortaöğrenim Okulu (Ergene-Marmaracık Mahallesi), Ulaş İlkokulu (Ergene-Ulaş Mahallesi), Muratlı Halk Eğitim Merkezi (Muratlı)

*Mehmet Uygun İlköğretim Okulu (Saray), Sanayiciler İlkokulu (Kapaklı)

MUSTAFA KARADAYI KİMDİR?

Bulgaristan’da, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Mustafa Karadayı, 8 Mayıs 1970 tarihinde Smolyan’a (Paşmaklı) bağlı Borino (Karabulak) köyünde dünyaya geldi. Mustafa Karadayı, Bulgaristan Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesinden mezun oldu.

Karadayı, HÖH’e 1991 yılında üye oldu ve partinin üniversite gençliği teşkilatlarında görev aldı. 1998-2003 yıllarında Gençlik Kolları Başkanı olan Karadayı, 2010 yılında HÖH teşkilatlanmadan sorumlu genel sekreterliği görevinde bulundu. Karadayı, 2013 yılında milletvekili seçildi.

Lütfi Mestan’ın HÖH genel başkanlığından uzaklaştırılmasının ardından Karadayı, 24 Aralık 2015 tarihinde partinin eş başkanlığına getirildi.

HÖH Partisinin 24 Nisan 2016’da yılında düzenlenen 9. olağan kurultayında genel başkan seçilen Mustafa Karadayı, 12 Aralık 2020 yılında partisinin yeniden genel başkanı seçildi.